aktuality

Drevená konštrukcia pod Mostom SNP asi nebude

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pod bratislavským Mostom SNP na petržalskej strane, pri vchode do vyhliadkovej veže chcú vybudovať cyklistické a informačné centrum. Pozemok, rovnako ako pláž pri Dunaji, reštauráciu a vyhliadku UFO, má v prenájme spoločnosť Zemegula.

V rámci rekonštrukcie priestoru pod mostom chceli postaviť drevenú konštrukciu, z ktorej by potom vznikol uzavretý priestor pre reprezentačnú kanceláriu. Chceli to stihnúť v rámci prestavby tohto havarijného stavu. Bratislavskí poslanci to schválili. Hlavná architektka hlavného mesta mala požiadavku, že projekt musí byť minimalistickým zásahom do architektúry mosta.

Drevenú konštrukciu v minulých dňoch vztýčili a vyvolala vlnu protestov. Aktivisti sa postavili proti „privatizácii mosta“.

Drevená lepená konštrukcia je navrhnutá na rovnakých princípoch ako drevená nosná konštrukcia štadióna Aréna Brezno. Stavebný inžinier Alexander Tesár, ktorý je autorom návrhu v Brezne (už 10 rokov v prevádzke) a aj pod mostom „čiernu stavbu“ obhajuje: „Na základe rozhodnutia poslancov Bratislavy sa o projekte vedelo 2 roky a riešenie je vhodné pre tento priestor.“ Pre upokojenie vášní Pamiatkový úrad Bratislavy 16. mája 2018 vyhlásil Most SNP za Národnú kultúrnu pamiatku.

Spoločnosť Zemegula mala rekonštrukciu priestoru „Pod Mostom SNP“ realizovať v hodnote 600.000 € z vlastných zdrojov. Znamená to, že fotografie mosta s drevenou konštrukciou sa stanú raritou.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina