aktuality

Personální změny na LDF MENDELU v Brně

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

26. března proběhla volba nového děkana Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Stal se jím prof. Dr. Ing. Libor Jankovský, vedoucí Ústavu ochrany lesů a myslivosti. Libor Jankovský se ujal nejvyšší pozice na fakultě 3. dubna 2018 po jmenování do funkce rektorkou.

Ve svých volebních tezích vytýčil Libor Jankovský svoje priority, mezi které patří zásadní zlepšení vnitřní komunikace na fakultě a celková změna firemní kultury LDF. K dalším prioritám nového děkana patří zlepšení úrovně a vzájemné informovanosti o činnosti v pedagogice, vědě, výzkumu a jiné tvůrčí činnosti, odstranění bariér mezi ústavy s cílem podpořit spolupráci v tvůrčí činnosti, řešení přetrvávajících personálních problémů na ústavech, podpora zapojení studentů do tvůrčí činnosti týmů formou stipendií a pracovních pozic pro studenty a mnohé další.

S novým děkanem přišly změny i na postech vedoucích některých ústavů. Např. z funkce vedoucího Ústavu dřevařských technologií byl 23.4. odvolán Ing. Karel Krontorád, CSc. a na jeho pozici ho vystřídal doc. Ing. Vladimír Gryc, Ph.D. Ke změně došlo také na Ústavu nábytku, designu a bydlení, kde 2.5. odvolanou vedoucí doc. Ing. Danielu Tesařovou, Ph.D. vystřídal doc. Ing. Jiří Tauber, Ph.D.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina