aktuality

Řezbáři ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem tvořili na zámku v Přílepech

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

O víkendu 12. – 15. dubna se žáci SŠNO Bystřice pod Hostýnem Martin Daněk, Ondřej Mikulec a Bedřich Mrkva zúčastnili benefiční akce Řezbáři v Přílepích.

Pod taktovkou učitele odborného výcviku Radka Pluháčka žáci v přílepském zámeckém parku řezbovali sochy ze dřeva, které urodil právě onen zámecký park. Obnovení zámku a přilehlého parku bylo hlavním tématem akce, kterou uspořádal Spolek Přílepy – náš domov.

Toto sdružení občanů obce Přílepy si klade za cíl obnovit zámek a přilehlý superpark. Park i zámek jsou zaneseny na seznamu kulturních nemovitých památek a díky angažovanosti občanů obce se tyto památky opět přeměňují v centrum kultury a relaxace. Stromy z parku, které byly díky pádům na odpis, našly své uplatnění jako materiál pro sochy, které ozdobí park, a tím se kruh uzavře.

Tato myšlenka našla velký ohlas u široké veřejnosti a akce s názvem „Řezbáři v Přílepích  aneb probuzení parku a zámku Přílepy“ byla přijata s velkým nadšením. „Už ladíme formu na Ateliér 65,“ řekl při akci Bedřich Mrkva, čímž narážel na připravované řezbářské sympózium, které se pod názvem „Ateliér 65+“ uskuteční ve dnech 17. – 21.9.2018 na půdě SŠNO v Bystřici pod Hostýnem.

Zdroj: SŠNO Bystřice pod Hostýnem

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina