aktuality

Veletrh Dřevo a stavby Brno 2018

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Souběžně se stavebními veletrhy IBF a veletrhem nábytku MOBITEX se v termínu 25. – 28. 4. 2018 na brněnském výstavišti uskuteční již 6. ročník specializovaného veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno.

To, že dřevostavby, jako progresivní a investory čím dál více žádaná stavební technologie, získávají v rámci stavebních veletrhů v Brně tak významné postavení, není náhodné.

Segment dřevostaveb, z pohledu počtu realizovaných rodinných domů, od poloviny devadesátých let kontinuálně roste. Podle dostupných údajů bylo v roce 1999 v České republice dokončeno pouze 92 rodinných domů na bázi dřeva a v roce 2017 jich bylo již téměř 2200 kusů.

Z celkového počtu 14 597 dokončených rodinných domů v ČR v roce 2017 dosáhl podíl dřevostaveb na našem trhu již téměř 15 %.

Podíl dřevostaveb na trhu rodinných domů v ČR

Statistika výstavby rodinných domů v České republice  (zdroj: ČSÚ a ADMD)

Úspěch dřevostaveb, jako stavební technologie a zájem o ně má více důvodů. Zákazníci, kteří si pořídili dřevěný montovaný dům, oceňují hlavně tyto čtyři prokazatelné výhody:

1.     Výbornou kvalitu (dřevostavby jsou většinou vyráběny v moderních krytých halách bez negativních povětrnostních vlivů kvalifikovanými pracovníky).

2.     Vynikající tepelně izolační vlastnosti (téměř všechny domy se dnes již staví v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu).

3.     Rychlost výstavby (od jednoho týdne po jeden měsíc, podle stupně dokončení domu).

4.     Příznivý poměr ceny a kvality a výhodné podmínky financování (např. hypotékou u České spořitelny, Hypoteční banky apod.).

Asociace dodavatelů montovaných domů přijala s potěšením výzvu Veletrhů Brno, a.s., aby nad veletrhem DSB 2018 převzala odbornou záštitu, a to z těchto důvodů:

1.     Veletrh DSB, jako součást tradičních stavebních veletrhů, umožní odborné i laické veřejnosti komplexní a ucelený pohled na expandující obor a technologii dřevostaveb.

2.     Výhodná geografická poloha brněnského výstaviště a umístění veletrhu v jednom z nejmodernějších výstavních pavilonů (pavilon P) České republice.

3.     Moderní zázemí brněnského výstaviště vč. pohodlného příjezdu a dostatečného množství parkovacích míst.

4.     Synergie a provázanost se stálou výstavou montovaných domů v Národním stavebním centru a v Centru vzorových domů EDEN 3000.

5.     Kvalitní doprovodný program.
V pátek 27.4.2018 budeme na přednáškovém molu v hale P realizovat celkem 11 odborných přednášek na téma „Zdravé bydlení v moderní dřevostavbě“.

6.     Poradenské a konzultační centrum na stánku ADMD v pavilonu P, které bude otevřeno po celou dobu veletrhu a kde bude možné získat nejenom kompetentní informace o technologii staveb na bázi dřeva, ale dozvědět se také o možnostech zajištění financování dřevostaveb.

7.     Soutěž o zlatou medaili veletrhu DSB 2018, v rámci které budou oceněny nejlepší dřevostavby realizované vystavujícími firmami.

Jsem rád, že veletrh DSB 2018 zaujal i vystavovatele z řad výrobců dřevostaveb, kteří se budou prezentovat na společném stánku v pavilonu P, a doufám, že bude přínosem i pro návštěvníky, a že přispěje k popularizaci staveb na bázi dřeva, resp. dřevěných montovaných domů.

ADMD zorganizovala v pavilonu P společnou expozici některých svých členů a partnerů o rozloze 400 m2, kde se bude prezentovat celkem 16 firem z oboru dřevostaveb.

Ing. Vratislav Blaha, CSc., předseda ADMD

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina