aktuality

Nejlepší interiér má Moderní dům ve tvaru srdce v Havlíčkově Brodě

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Odborná porota pod vedením prof. akad. arch. Jiřího Pelcla dr.h.c. vybrala ze 178 přihlášených interiérů českých a slovenských architektů a interiérových designérů vítěze jednotlivých kategorií soutěže Interiér roku 2017. Slavnostní vyhlášení proběhlo v úterý 10. 4. 2018 na mezinárodním kongresu LIVING FORUM v Praze.

V osmnáctičlenné mezinárodní odborné porotě zasedala kromě Čechů i jedna Slovenka, Italka a dva Portugalci. Kromě architektů a interiérových designérů zasedli v porotě i osobnosti s výjimečnými výsledky v oblasti vizuální kultury (např. filmová režisérka a producentka MgA. Hana Třeštíková, malíř a pedagog MgA. David Saudek, výtvarník Pasta Oner nebo šéfredaktorka časopisu Dolcevita Danica Kovářová atd.), aby výsledky byly plastičtější a zohledňovaly i aspekty využití barev, různých kreativních prvků apod.

Soutěž INTERIÉR ROKU popularizuje profesi architektů a interiérových designérů, kteří každým rokem vytvářejí pro své klienty skvělé a neotřelé interiéry na světové úrovni. V oblasti veřejného interiéru nastal v letošním ročníku velký posun v interiérech kanceláří a obchodních prostor. Investoři si jsou vědomi toho, že kvalitní a příjemné pracovní prostředí může pozitivně ovlivnit výkon zaměstnanců a do detailu navržený obchod zvýšit tržby a zájem klientů.

Záštitu nad třetím ročníkem soutěže Interiér roku poskytlo Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo kultury a primátorka hl. města Prahy. Jako symbol ocenění byly v letošním roce předány unikátní skleněné vázy navržené Václavem Mlynářem a Jakubem Pollágem ze studia deForm, které byly vyrobeny ve sklárně BOMMA.

Vítězové soutěže Interiér roku 2017:

·       Kategorie Novostavba – Moderní dům ve tvaru srdce, Havlíčkův Brod (autor: Ing. arch. Daniela Polubědovová, studio DANIELA POLUBĚDOVOVÁ)

·       Kategorie Rekonstrukce – Dva domy, srnky a stromy, jižní Čechy (autor: Ing. arch. Lenka Míková, studio LENKA MÍKOVÁ)

·       Kategorie Veřejný interiér I – Štajnhaus, Mikulov (autor: Ing. arch. Jan Hora, studio ORA)

·       Kategorie Veřejný interiér II – Kostel svatého Václava, Sazovice (autor: Ing. arch. Marek Štěpán, studio ATELIÉR ŠTĚPÁN)

·       Cena generálního partnera VELUX – Chata s bazénem v Orlických horách, Čenkovice (autor: Magda Stolková, studio MAGDESIGN)

·       Cena novinářů – Long Story Short Hostel & Café, Olomouc (autor: Denisa Strmisková, studio DENISA STRMISKOVÁ)

Absolutním vítězem napříč všemi kategoriemi se stal Moderní dům ve tvaru srdce v Havlíčkově Brodě architektky Daniely Polubědovové.

Autor: Mgr. Kateřina Kutnohorská

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina