aktuality

Další Red Dot pro TON. Tentokrát za křeslo Alba

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON obdržel svůj čtvrtý titul Red Dot. Křeslo z kolekce Alba zaujalo porotu letošního ročníku soutěže, která mu v kategorii Product Design udělila titul Winner. Autor loňské novinky, designér Alexander Gufler, již v historii značce jeden „červený puntík“ přinesl. Byl to hned ten první, v roce 2011 za křeslo Merano.

„Spolupráce s Alexem je ukázková. Jeho produkty tvoří ideální poměr designu a funkčnosti. Určitě je to také díky tomu, že sám v ateliéru prvně vypracuje naprosto funkční prototyp. Vyřeší tím technologům spoustu otázek a my se tak během dvouletého zavádění můžeme plně soustředit na kvalitu zpracování,“ uvedl ředitel marketingu TON, Jan Juza.

Nejinak tomu bylo také u této kolekce. „Naše značka je známa pro precizní práci se dřevem. Řada ocenění v tuzemsku i zahraničí, kterou Alba obdržela, však dokazuje, že stejnou úroveň držíme také u čalounění. Velké díky tedy patří také kolegům z čalounických dílen, kteří odvádí výbornou práci,“ dodal Juza.

Křeslo Alba kombinuje nadčasovost s řadou svěžích detailů. „Pojícím prvkem je tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva. Na ni navazuje opěrka, která je vzadu prodloužena až pod úroveň spodní hrany oválného sedáku,“ popsal kolekci designér Alexander Gufler. Kromě designu Alba boduje také komfortem. Při čalounění se používají taštičkové pružiny a PUR pěna. Tato technologie umožňuje udržet tvar a pevnost sedáku i při intenzivní zátěži. Kromě domácností tak Alba obstojí také v restauračních či hotelových prostorách.

Novinky představí v Miláně

Oceněnou Albu si bude možné vyzkoušet společně s letošními novinkami TONu od 17. do 22. dubna v hale 12 na stánku B3/C4 na veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Bezesporu vizuálně nejzajímavějším obohacením portfolia bude lounge křeslo Chips české designérky Lucie Koldové. Kromě něj přibydou také nové stoly Chop a Ink, konferenční stolky Anix, pohovka Dowel, barová židle Leaf s opěrkou a barová varianta židle Ironica.

Přehled ocenění pro kolekci Alba

Křeslo Alba

·       Red Dot Design Award 2018 / winner

·       Good Design 2017 / winner

·       German Design Award 2018 / winner

·       Cena šéfredaktorů Designblok 2017 / nejlepší nový nábytek

·       Nábytek roku 2018 / winner

·       EDIDA CZ / nejlepší sedací nábytek

Židle Alba

·       Good Design 2017 / winner

·       Nábytek roku 2018 / winner

Lounge křeslo Alba

·       Good Design 2017 / winner

·       Nábytek roku 2018 / winner

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina