výstavy

Nábytok a bývanie 2018 – Nitranské střípky

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Každý rok se těším na příjemné prostředí Národního výstaviště AGROKOMPLEX při veletrhu Nábytok a bývanie, vždyť do Nitry jezdím již čtvrt století přednášet v rámci doprovodného programu. Dříve kromě přednášek také hodnotit jako členka nebo předsedkyně hodnotitelské komise.

Práce hodnotitelské komise je velmi náročná. Získat ocenění v Nitře je jednak prestižní záležitostí pro vystavovatele, jednak podporou prodeje. Přihlášených exponátů a výstavních expozic je stále více a ještě kromě přihlášených mohou porotci do „soukolí“ přidat v každé soutěžní kategorii výjimečně zdařilý vystavovaný výrobek, stánek. A tak každé hodnocení probíhá ve značně vzrušené, téměř infarktové, atmosféře. Je soubojem odborníků, vyslovujících argumenty pro a proti, takže jsem ráda, že už u toho nejsem a po bloku přednášek se mohu věnovat jednání s vystavovateli, dlouholetými přáteli nečleny i členy Cechu čalouníků a dekoratérů, z. s.

Letošní přednáškový blok konaný první den veletrhu, 13. 3. 2018 s názvem „ČESKÝ DEN, Přírodní materiály a design“ byl velmi zdařilý. Jen posluchači litovali, že hned první přednášející, doc. Ing. arch. Ludvika Kanická, CSc. nemohla z důvodu překročení časového limitu svou zajímavou přednášku „Přírodní materiály a design nábytku, trendy 2018“ dokončit. Druhý přednášející, Ing. arch. Hynek Maňák, Ph.D., který s časovým limitem bývá „na štíru“, byl letos s krásnou přednáškou „Příroda v bytě, ano či ne?“, naprosto přesný. Následovala moje přednáška „Materiály přírodního původu v současném čalounění“. Vešla jsem se do limitu přesto, že jsem přednášku ještě v pondělí večer rozšiřovala a precizovala. Zde je ke stažení v PowerPoint první kratší verze mé přednášky. Ostatní přednášející dali k dispozici textové informace doplněné fotkami. Dle mého názoru jsou všechny zajímavé a doporučuji pozornosti čtenářů včetně poslední Ing. Radka Večeři „Ušlechtilé dýhy přímé a 3D z exotické a tuzemské kulatiny ve vztahu k interiéru“. Díky nové 3D technologii mají designéři možnost vytvářet rovný i tvarový nábytek, kombinovat krájené dýhy přímé a dýhy prostorově tvarovatelné z jednoho stejného kmene stromu, (tedy z prismy toho kmene). A protože každý strom je jedinečný, může designér vytvořit pro zákazníka naprosto individuální neopakovatelný nábytek, interiér.

Autor: Ing. Helena Prokopová
Cech čalouníků a dekoratérů
Kontakt: cech_cal@volny.cz
Foto: autorka

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina