aktuality

Nábytkem roku 2018 se stala kolekce „ALBA“

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Včera 22. 3. 2018 v zahajovací den 9. ročníku veletrhu FOR INTERIOR – jaro, který spolu s dalšími veletrhy pro bydlení probíhá až do neděle 25. 3. na výstavišti PVA EXPO v Praze – Letňanech, byly za přítomnosti médií zveřejněny výsledky prestižního ocenění NÁBYTEK ROKU 2018, vyhlášeného Asociací českých nábytkářů (AČN) pod záštitou CZECHDESIGN.CZ, Czech Trade, Design Cabinet CZ a Unie profesionálních designérů ČR.

Ocenění letos podpořila řada významných partnerů v čele s akciovou společností ABF a dále pak Blum s.r.o., Démos trade a.s., Dřevozpracující družstvo Lukavec, EGGER CZ s.r.o., Hettich ČR k.s., Kili s.r.o., REHAU s.r.o., ŠPINAR – software s.r.o. a MA-DONA s.r.o. Medialními partnery ocenění jsou Dřevařský magazín a časopis INTERIÉRY.

V ocenění „Nábytek roku 2018“ byl hodnocen nejlepší design a inovace nábytku v daném roce v České republice. Do ankety se mohly přihlásit všechny firmy, které v ČR vyrábí nábytek, a to bez ohledu na členství či nečlenství v různých oborových organizacích. Cílem této aktivity Asociace českých nábytkářů je podpořit tvorbu nábytku v ČR s důrazem na kvalitní design, přiblížit veřejnosti špičkové výrobky českých výrobců nábytku a motivovat designéry k tvůrčí aktivitě. Přihlášené výrobky hodnotila pětičlenná komise, tvořená nezávislými odborníky, z hlediska funkčnosti, bezpečnosti, estetiky, vhodnosti konstrukce a použitého materiálu. Její doporučení schvalovalo představenstvo AČN.

Za vítězný výrobek komise určila křeslo z originální kolekce sedacího nábytku „ALBA“ (tvořené židlí, křeslem a lounge křeslem) od výrobní společnosti TON a.s., jejíž design vytvořil italský designér Alexander Gufler. Podle hodnotitelské komise se jedná o křeslo, které se vyznačuje úžasnou ergonomickou přesností. Čalounění je vyrobeno mimořádně profesionálně, což má efekt na vysoce pohodlné sezení.

Kromě vítěze hodnotitelská komise vybrala ještě dalších šest výrobků, které považuje za mimořádně zdařilé. Toto ocenění získaly:

  • komoda „DIAMOND LONG“, výrobce ARBYD CZ s.r.o., design ARBYD CZ s.r.o.,
  • pohovka „ARC“, výrobce FORM, spol. s r.o., design MgA. Daniel Barták a MgA. Martin Beinhauer,
  • postel „BETINA“, výrobce JELÍNEK – výroba nábytku s.r.o., design Jochen Flacke,
  • kolekce „MARANI, výrobce LUGI s.r.o., design Vincent Marani,
  • kolekce „NONA“, výrobce mminterier, design René Šulc,
  • „STŮL POLYGON“, výrobce SYKORA spol. s r.o., design Angelika Akova / Polystone + SYKORA

Podrobnější informace o oceněných výrobcích přineseme v připravovaném vydání DM 4/2018.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina