technológie

Materiálové a technologické novinky

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z ponuky firiem LEITZ-nástroje s.r.o., Dřevozpracující družstvo Lukavec, Ostermann a RIM CZ s.r.o.

Série diamantových nástrojů LEITZ Diamaster EdgeExpert – speciální nástroje pro opracování hran v nejvyšší kvalitě

Neustále se zvyšující nároky na design a kvalitu provedení nábytkových dílců vyráběných z různých typů plošných materiálů (DTD, HPL, MDF a jiné) s moderními dekorativními povrchy (lamino, dýha, fólie, papír atd.) nutí výrobce nábytku k pořizování přesných a výkonných strojů pro opracování hran, které musí být osazeny velmi přesnými nástroji, schopnými opracovat nábytkový dílec bez sebemenšího vyštípnutí hrany tak, aby po jeho olepení hranovací páskou vznikla tzv. nulová spára.

Na tyto požadavky reaguje největší světový výrobce nástrojů LEITZ nabídkou série nástrojů s diamantovými břity, konstruovanými s velkým úhlem sklonu hlavní řezné hrany pod označením „LEITZ Diamaster EdgeExpert“, které konstrukčně zahrnují:

  •     Srovnávací frézovací hlavy Diamaster WhisperCut – DP-břitové elementy jsou díky tvarovému zámku precizně osazeny do tělesa z hliníkové slitiny. Frézovací hlava je velmi přesně vyvážená a garantuje tichý a klidný proces obrábění. (Úspěch této konstrukce dokládá skutečnost, že všichni významní výrobci olepovaček – Homag, SCM, Biesse, Holz-Her, IMA, Ott a další – dodávají tyto nástroje jako základní osazení svých strojů)
  •     Stopkové frézy Diamaster Edge­Expert – Stopkové frézy s velkým úhlem sklonu hlavní řezné hrany DP-břitů v provedení Z2 i Z3 nabízejí kromě vysoké kvality také možnost vyšších posuvů a zlepšení produktivity výroby
  •     Srovnávací frézy s pevně napájenými břity Diamaster Plus Edge­Expert – Pevně napájené DP-břity s velkým úhlem sklonu hlavní řezné hrany s možností až 15násobného přeostření jsou nejhospodárnějším řešením pro průmyslovou velkosériovou výrobu

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

Nová kolekce laminovaných desek DDL s trendovými dezény

Inspirací pro navrhování nábytku a realizaci interiéru je nová kolekce laminovaných desek DDL s 29 novinkami dekorů, které odráží současné aktuální trendy. Najdete v nich teplé i studené odstíny dřeva a samozřejmě dnes nepostradatelné odstíny bílé a šedé. Právě kombinace těchto dekorů umožňují vytvářet velice vkusný a elegantní interiér. Trendem je též sjednocovat stylově více místností.

Kombinace dřeva, bílé a šedé vytváří decentní a přesto útulný interiér, který i po zabydlení zůstává elegantní. Milovníci výraznějšího interiéru mohou zvolit dekory s výraznou strukturou dřeva a doplňovat interiér o prvky s barevnými akcenty v podobě velkých květináčů, váz či závěsů, aniž se ztrácí vkusnost řešení. Výhodou je, že obměna doplňků je cenově méně náročná než obměna celého interiéru a můžete si ji tedy dopřát častěji. A konečné řešení bude stále elegantní.

Nároční zákazníci mohou nové dekory objednat také na deskách LAMINO Plus, pro jejichž výrobu se používá výhradně čisté dřevo a mnoho truhlářů a zákazníků bude rovněž zajímat, že se jedná pouze o dřevo z českých lesů. Každá dodávka dřeva je pečlivě kontrolována, sledují se všechny základní parametry kvality dřeva, čímž je garantován trvalý a vysoký nadstandard materiálu.

Desky LAMINO Plus se mohou pochlubit vyšší pevností v ohybu (+32 % oproti normě) a výrazně vyšším modulem pružnosti (+68 % oproti normě) a stejně dobře si vedou i v dalších sledovaných kategoriích, jako je rozlupčivost (+29 % oproti normě) nebo přídržnost (+31 % oproti normě).

Nová kolekce laminovaných desek stejně tak jako její vzorník je k dispozici u obchodních partnerů výrobce.

Výrobce: Dřevozpracující družstvo, Lukavec

ABS hrana „Houndstooth“

Ostermann vytvořil nové hrany speciál­ně k dekoru „Houndstooth“ (u nás známého jako Kohoutí stopa), z barevného světa „Pink Houses“ nové kolekce Pfleiderer. S novým dekorem se tak tento tradiční „károvaný“ vzor ze světa módy dostává i do našich interiérů. Nová hrana je k dostání ve dvou trendových barvách – šedé a rezavé.

Ve světě módy zažívá tento vzor skutečnou renesanci. Zatímco na oblečení je k vidění povětšinou v intenzivní černobílé kombinaci, nové hrany v šedé a rezavé barvě působí mnohem umírněněji a klidněji. Vzor záměrně vytváří kontrast a v místnosti jej lze úžasně kombinovat s dalšími UNI dekory. V kombinaci s vhodnou deskou vytvářejí nové hrany Ostermann ideální zakončení. Nábytek působí nadčasově, elegantně, harmonicky a podtrhuje koncepci moderního uspořádání interiéru.

Ovšem nejen to. I jako výhradně designová hrana, použitá jako kontrast k nějaké UNI barvě, je tento nový dekor ideální volbou. Pro šedé provedení se tu nabízí bílé nebo šedé dekory. Hrana „Houndstooth“ v rezavém provedení se zase skvěle hodí např. k hnědým odstínům.

Nová ABS hrana „Houndstooth“ od firmy Ostermann je k dispozici v rozměrech 23, 33, 43 a 100 x 2 mm a k dostání již od 1 metru.

Výrobce a prodejce: Rudolf Ostermann GmbH

Manažerské a konferenční židle TEA

Výjimečný design, perfektní propojení techniky a ergonomie sezení jsou jako obvykle silnou stránkou skupiny italských designérů a techniků z Massimo Costaglia Design Group. Pod hlavičkou RIM CZ vyvinuli kolekci tří pracovních a dvou konferenčních židlí s názvem TEA.

Použitím exkluzivních materiálů vznikl výrobek spadající do kategorie židlí executive. Pracovní židle přichází na trh ve třech výškách zádové opěry, kdy vlajkovou lodí celé kolekce je model s integrovanou opěrkou hlavy. Pozice opěry a sedáku je definována hliníkovými područkami s možností kožené loketní podpěry.

Při vývoji produktu byl kladen důraz na detail. Zákazník má možnost výběru ze dvou způsobů prošívání sedáku a opěry, použití kontrastních nití, případně lze židli doplnit o drobné chromové doplňky.

V roce 2107 získala kolekce TEA ocenění v národní soutěži Nábytek roku 2017 a mezinárodní ocenění za design RedDot Design Award.

Výrobce: RIM CZ s.r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina