aktuality

Zakladatel Centra pasivního domu předal žezlo novému řediteli

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Centrum pasivního domu (CPD) má od února 2018 nové vedení. Dosavadního ředitele Jana Bártu (40) střídá ve funkci Tomáš Vanický (40).

Navázat chce na svého předchůdce a pokračovat v propagaci komfortních, zdravých a energeticky úsporných budov. Podporovat stavby s nízkou spotřebou energie a vzdělávání veřejnosti. Rád by posunul vysoko nastavenou laťku a dál inspiroval odbornou i laickou veřejnost v oblasti ekologického stavebnictví.

Dosavadní ředitel Jan Bárta, který odchází z vlastního rozhodnutí, stál v roce 2005 u samotného zrodu CPD. Pod jeho vedením se z této neziskové organizace stala uznávaná platforma, která sdružuje odbornou i laickou veřejnost. Organizuje odborná školení pro projektanty a stavební firmy, pořádá největší českou mezinárodní konferenci zaměřenou na úsporné domy, věnuje se osvětě a vzdělávání všech, od dětí až po investory. Jako spoluzakladatel Šance pro budovy se podílí na tvorbě právních předpisů, technických norem, strategických dokumentů a politiky. Do aktivit CPD patří i příprava podmínek dotačních programů týkajících se budov (NZÚ, OPŽP, OPPIK, IROP).

„Centrum pasivního domu vnímám jako své dítě. A tak, přestože cítím, že nastal čas posunout se dál, zůstává pro mne tato organizace srdeční záležitostí. Když se ohlédnu za uplynulými dvanácti lety, vidím spoustu odvedené práce. Vidím rostoucí povědomí o udržitelném způsobu bydlení, kvalitní výstavbě. Vidím zodpovědnější firmy, informovanou veřejnost. Vidím organizaci, která v Česku podněcuje a moderuje relevantní diskuzi o výstavbě budov nejen v pasivním standardu. Během dvanácti let se nám ve spolupráci s ostatními členy podařilo vybudovat platformu, kde se scházejí kvalitní odborníci a kvalitní firmy, a posouvají ve velmi příjemném a konstruktivním prostředí obor dopředu. Za toto patří všem, kdo se podíleli na spolupráci, velký dík. Do rukou Tomáše Vanického tak Centrum pasivního domu předávám se zadostiučiněním. A ať se dál daří,“ řekl zakladatel společnosti Jan Bárta.

„Centrum pasivního domu bude pokračovat v započatých projektech, včetně vzdělávání veřejnosti a podpory subjektů, které podnikají s odpovědností a ohledem na zdraví osob i životního prostředí. Celý tým odvádí prospěšnou a vysoce profesionální práci. Laťka je tedy nastavena vysoko. Vím, že cíl posunout ji ještě výš, je ambiciózní. Udělám všechno proto, aby se nám to povedlo. Přicházím s elánem a motivací hledat a nacházet nové způsoby, jak stavební trh dále inspirovat,“ uvedl nový ředitel CPD Tomáš Vanický.

K symbolickému „předání žezla“ mezi Janem Bártou a Tomášem Vanickým došlo ve čtvrtek 8. února na 13. Mezinárodní konferenci Centra pasivního domu 2018.

 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina