aktuality

Mezinárodním mistrem Polska mezi parketáři do 25 let se stal Jan Rázek ze Školy Kateřinky

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Na mezinárodním Mistrovství Polska parketářů – juniorů, které proběhlo na přelomu ledna a února při příležitosti konání mezinárodního stavebního veletrhu BUDMA v Poznani (30.1.–2.2. 2018), zvítězil po krátkém parketářském zácviku Jan Rázek, student 3. ročníku učebního oboru Truhlář ze SOU nábytkářského a SOŠ, s.r.o. Liberec – Kateřinky.

V soutěži profesionálních parketářů do 25 let z Polska, Běloruska, Ukrajiny, Ruska a České republiky bylo jeho dílo vyhodnoceno porotou jako nejlepší z celkem 11 dokončených pokládek „parketových podlah“. Tímto výsledkem Jan Rázek také automaticky získal nominaci na XII. Mistrovství Evropy parketářů – juniorů, které se bude konat letos v květnu v běloruském Minsku.

„Mezinárodní mistrovství Polska bylo skutečně prestižní a vyrovnanou soutěží,“ říká letošní juniorský parketářský mistr Jan Rázek. „Vůbec jsem nečekal, že bych mohl vyhrát. Po vyhlášení výsledků to byl pro mne šok, který ale vzápětí vystřídala radost a nesmírné štěstí,“ dodává s úsměvem student, který během dvoudenního soutěžního klání musel prokázat kromě řemeslného umu i např. patřičnou znalost dřevin.

„Od roku 2004, kdy jsme se jako parketáři začali zúčastňovat mezinárodních soutěží, jsme poprvé získali nejvyšší ocenění. Je to pro nás všechny obrovský úspěch. Uznání patří nejen vítězi Honzovi Rázkovi a jeho učitelům z liberecké školy, ale též celému realizačnímu týmu, bez jehož pomoci by se nepodařilo dosáhnout takovéhoto úspěchu,“ říká místopředseda Cechu parketářů a podlahové techniky ČR Ing. Jiří Dvořák, který účast české výpravy v Polsku organizačně zajišťoval.

Podrobnější informace o vítězství libereckého studenta v Polsku přineseme v připravovaném vydání DM 3/2018.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina