aktuality

Zväz spracovateľov dreva SR na veľtrhu Nábytok a bývanie 2018 (13. – 18. 3. 2018)

Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Slovenských výrobcov nábytku spolu so stavebnými firmami, ktoré sa venujú výstavbe moderných drevostavieb na výstave „Moderné drevodomy“, návštevníci nájdu predovšetkým v spoločnom pavilóne N pod názvom „Pavilón slovenských výrobcov nábytku a moderných drevodomov“.

Dynamický a kontinuálny rozvoj výstavby rodinných domov na báze konštrukcií z dreva dáva jedinečnú príležitosť spojiť svoje sily a využiť synergický efekt spolupráce Nábytkárskej sekcie a Sekcie drevostavieb ZSD SR. Nebude to však len obyčajný pavilón s vystavovateľmi. Jeho návštevník získa bližší pohľad a informácie na fungovanie nábytkárskeho i drevostavbárskeho priemyslu na Slovensku, bude mať možnosť oboznámiť sa s príbehmi úspešných mladých ľudí, študentov a budúcich dizajnérov, alebo úspešných nábytkárskych či drevostavbárskych firiem. V tomto pavilóne bude umiestnené aj žrebovacie osudie spotrebiteľskej tomboly, do ktorej členské spoločnosti ZSD SR opäť ponúknu atraktívne ceny pre držiteľov zlosovateľných vstupeniek. Súčasťou expozície ZSD SR bude aj 7. ročník súťaže DREVOSTAVBA ROKA 2017, v rámci ktorej sa budú môcť návštevníci zapojiť do hlasovania a tým aj do súťaže o hodnotné ceny.

Spolupráca so strednými odbornými školami a členskými spoločnosťami ZSD SR, ktoré pre svoju prax potrebujú z roka na rok viac odborných kvalifikovaných mladých ľudí, vyústila do spoločnej prezentácie SOŠ drevárskej v Topoľčanoch, SOŠ drevárskej vo Zvolene a SOŠ drevárskej v Spišskej Novej Vsi v rámci stánku ZSD SR. V tomto priestore môžu školy predstaviť nielen niektoré zo svojich trojrozmerných exponátov – prác študentov – ale aj svoje študijné a učebné programy, aby tak pred návštevníkmi prezentovali svoje zameranie a možnosti štúdia na školách. Remeslo má dnes opäť zlaté dno a práca v nábytkárskom priemysle už dávno nie je len práca s hoblíkom a dlátom. Uspokojí aj náročných a po špičkovej technike túžiacich mladých ľudí.

Sprievodné odborné podujatie „Diskusné fórum“ sa v tomto roku bude venovať téme: „Podpora zvýšenej spotreby slovenských výrobkov z dreva“. Zúčastnia sa na ňom poprední odborníci z praxe, ale aj z akademickej obce, ktorí sa budú zamýšľať nad otázkou, ako sa môžu presadiť naši dizajnéri a ako z toho môže profitovať podnikateľské prostredie. Sme presvedčení, že základom oživenia pre nábytkárov musí byť aj oživenie stavebníctva – napríklad rozvoj drevostavieb, zlepšenie podnikateľského prostredia a obrat v spotrebiteľskej nálade obyvateľstva. Dôležité je pritom upriamenie pozornosti spotrebiteľa na produkty domácej výroby.

Aktivity ZSD SR na NaB 2018:

  • ZSD SR: spoluorganizátor a odborný garant výstavy
  • Ing. Kvetoslava Dedinská, členka hodnotiteľskej komisie
  • Pavilón N: „Pavilón slovenských výrobcov nábytku a moderných drevodomov“
  • Ceny do „spotrebiteľskej tomboly“ v pavilóne N
  • Stánok ZSD SR
  • Auditórium so súťažou: „Drevostavba roka 2017“
  • Spoločná prezentácia SOŠ drevárskych
  • Diskusné fórum: „Podpora zvýšenej spotreby slovenských výrobkov z dreva“
  • Cena ZSD SR „Nábytkársky Oskar“

Zdroj: TS ZSD SR
Ilustračné foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina