aktuality

Skupina TECHO dosáhla v roce 2017 historicky nejvyššího obratu

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Obratu ve výši 2,8 mld. Kč dosáhla v roce 2017 skupina TECHO, největší český výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů.

Hrubý zisk společnosti před zdaněním činil přes 81 milionů. Oproti předchozímu roku tak konsolidovaný provozní zisk firmy stoupl o více než 10 %. Podíl exportu na tržbách byl téměř 70 %.

„V roce 2017 se nám podařilo dosáhnout historicky nejvyššího obratu ve výši 2,8 miliardy korun, což znamená v porovnání s rokem 2016 nárůst o 36 %. Pomáhal nám především ekonomický růst v Evropě a Asii,“ hodnotí loňský rok generální ředitel společnosti TECHO Jiří Kejval. Mezi hlavní trhy společnosti patřila Velká Británie, Německo, Rumunsko a Slovensko, výrazný nárůst firma registruje i v Africe a Asii. V České republice skupina rostla zejména díky oživení v bankovním sektoru a zakázkám pro významné nadnárodní společnosti.

Společnost za poslední roky dodala své výrobky do více než 100 zemí celého světa. „Této naší unikátní schopnosti – dodat ve stejné kvalitě a ceně identický produkt po celém světě – si velmi váží především naši zákazníci z globálních společností. Je to pro nás klíčová konkurenční výhoda a v této oblasti jednoznačně patříme mezi absolutní světovou špičku,“ říká obchodní ředitel firmy TECHO Petr Hampl. Většina obchodů se dlouhodobě odehrává v Evropě a v regionu EMEA, postupně se k nim přidávají také oblasti Jižní Ameriky, Afriky a Asie.

Mezi důležité zakázky společnosti patřily v roce 2017 projekty pro významné nadnárodní IT firmy v Rumunsku, Německu a Rakousku či realizace kanceláří technologické firmy v Maroku. Zajímavé bylo také budování resortu na ostrově Zanzibar. „V první polovině roku 2018 dokončíme resort na Zanzibaru. Budeme se intenzivně věnovat retailovému obchodu a pokračovat ve spolupráci se společností Škoda Auto. V rámci strategie pro letošní rok máme v plánu zaměřit se na klíčové zákazníky napříč obory,“ nastiňuje plány pro letošní rok Petr Hampl.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina