technológie

Materiálové a technologické novinky

Morbidelli
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Technologická novinka z nabídky firmy PANAS, spol. s r.o.

MORBIDELLI cx100 – produktivní vrtání, drážkování a frézování

MORBIDELLI cx100 je cenově dostupné a kompaktní CNC vrtací, drážkovací a frézovací centrum určené pro flexibilní opracování plošných materiálů při zachování vysoké přesnosti obrábění a produktivity. Půdorys stroje zabírá méně než 8 m2.

Na jediné založení dílce je možné provést kompletní vrtání do plochy i bočních hran a dále pak frézování a drážkování do hlavní plochy. Konstrukčně je stroj řešen tak, že nad šikmo uloženým stolem se po mostovém suportu pohybuje pracovní hlava v osách Y a Z. Vlastní pohyb dílce v ose X zajišťuje pneumatická upínací svěrka vybavená automatickou optimalizací upínání. Pohyb je ve všech osách realizován pomocí THK vodítek a přesných kuličkových šroubů s brushless motory. Přesnost dílce během obrábění je dosažena mj. díky vertikálním přítlakům v ose Z a dále bočnímu přítlaku v ose Y. Založení již tvarových dílců umožňuje NC řízené polohování zakládacího dorazového kolíku. Pro dosažení přesného „slícování“ korpusu je stroj vybaven laserovým odměřováním délky dílce, kdy se stroj při vrtání orientuje vždy od skutečné hrany dílce.

Vrtací hlava RO.AX (technologie rotoaxiálních hřídelí) s dlouhým údržbovým intervalem a otáčkami až 8000 ot./min (na přání). Vrtací hlava je osazena 12 vertikálními a 6 horizontálními vrtáky (2+2 v ose X a 1+1 v ose Y) + drážkovací pilka v ose X.

Elektrovřeteno o výkonu 5,5 kW nabízí možnosti frézování průchodek, kapes, výřezy pro varné desky, spoje kuchyňských pracovních desek, zapuštěná kování atd. Může být na přání vybaveno rychlou ruční výměnou nástroje.

Stroj je schopen obrobit dílec o max. rozměrech (šxdxt) 900x3050x60 mm a dílec o min. rozměrech (šxdxt) 70x 200×10 mm. Přestavování mezi různými tloušťkami a rozměry je zcela automatické a nevyžaduje žádný zásah obsluhy. Stroj je možné vybavit dálkovým ovladačem a čtečkou čárového kódu pro automatické načítání programů.

Řízení je realizováno pomocí standardního PC s českým prostředím a možností přenosu dat po síti či USB disku. Uživatelské rozhraní Xilog MAESTRO zajišťuje programování stroje bez nutnosti znalosti psaní kódů pro jednotlivé operace. Názorné grafické ikony vedou obsluhu logicky přes jednotlivé kroky potřebné k vytvoření pracovního programu. Software je založený na CAD/CAM systému a dovoluje snadné řízení stroje i nezkušeným uživatelům. Dílec je zobrazen ve 3D v reálném čase včetně simulace obrábění. Kompatibilita s hlavními oborovými programy pro návrh a konstrukci korpusového nábytku předurčuje použití stroje v zakázkové výrobě.

Výrobce: SCM Group S.p.A.
Prodejce: PANAS, spol. s r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina