výstavy

Již po sedmé se bude v Letňanech mixovat interiérový design! 22. – 25. 3. 2018 v PVA EXPO Praha, Letňany

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

DESIGN SHAKER představuje největší přehlídku interiérového designu v rámci jarních souběhu veletrhů bydlení. Již sedmým rokem se zde návštěvníci mohou seznámit s novinkami a trendy v tvorbě významných, ale i začínajících českých i zahraničních designérů.

Snahou organizátorů je propojit kvalitní designéry a etablované firmy, kteří v rámci veletrhu mají skvělé podmínky pro bližší seznámení se s příslušnou problematikou a následné navázání dlou­hodobé spolupráce. Vedle již renomovaných designérských studií dává veletrh prostor i mladým designérům, pro něž je tato platforma mnohdy první příležitostí představit své projekty výrobcům či dalším případným spolupracovníkům.
Veletrh je pro větší přehlednost rozdělen do několika sekcí.

Architektonická a designérská studia zavedených značek se prezentují v sekci Big Deal, mladí a začínající umělci pak budou mít možnost se představit v sekci Fresh Space. Centrem veletrhu je Media Cafe, což je otevřený prostor jak pro veřejnost, tak pro setkávání a sdílení zkušeností samotných vystavovatelů. Stejně jako v předchozích ročnících i pro letošní rok je připravena řada přednášek a workshopů na rozmanitá témata ze světa designu.

Připravovaný ročník letos nově doplní specializovaná přehlídka DESIGN V KOUPELNĚ, věnující se koupelnám, zařízení, vybavení a příslušenství. Zde se budou nejen prezentovat výjimečné koupelnové produkty a řady domácích i světových značek, ale i v rámci této sekce se chystá řada přednášek a diskusí na aktuální témata. Hlavním partnerem je ProCeram a.s.

Veletrh DESIGN SHAKER se již tradičně bude konat na jaře roku 2018 v areálu PVA EXPO PRAHA, poskytne prostor 80 vystavovatelům a je připraven překonat návštěvnost z předchozích let a přivítat více než 35000 diváků.
http://designshaker.cz/
http://designvkoupelne.cz/
http://forinterior.cz/

Architekt pracuje, když se dívá kolem sebe

Architekt pracuje, když se dívá kolem sebe, říká ing. arch. Hana Medková, kurátorka veletrhu DESIGN SHAKER.

DS: Bylo pro Vás při rozhodování, kterým směrem se v životě vydat studium architektury jasnou volbou?
H. M.: Ani ne, byla to jedna z možností, které se nabízely, ale nejspíš byla tou nejlákavější, aniž by člověk tehdy tušil, o co v praxi půjde.

DS: Architektura je poměrně široký pojem, čemu konkrétně se v převážné míře věnujete Vy a co Vás nejvíce baví?
H. M.: Nejvíce mě baví rekonstrukce historických objektů, chaty, chalupy a samozřejmě s tím související interiéry. Nebráním se kombinaci moderního designu a historického domu.

DS: Kde čerpáte pro své návrhy inspiraci?
H. M.: U konkrétní zakázky mě vždycky nějakým způsobem ovlivní atmosféra samotného místa, domu, osobnost klienta… Jinak obecně vnímám i z pohledu architekta okolní prostředí na svých cestách.

DS: Existuje nějaké motto nebo obecný přístup, který se snažíte ve svých návrzích uplatňovat?
H. M.: Nejčastěji „méně je více“. S tím dále souvisí uměřenost a nadčasovost.

DS: Na čem pracujete v současné době?
H. M.: Momentálně si užívám práci na krásné rodinné chalupě v Krkonoších a také na několika menších bytech.

DS: Je v rámci oboru nějaká disciplína, kterou jste dosud neměla možnost si vyzkoušet, ale ráda byste…?
H. M.: V současnosti by mě asi lákala velmi puristická novostavba rodinného domu nebo jejich soubor.

DS: Máte vlastní architektonický ateliér. Projektování, navrhování, komunikace s klienty, stavební dozory apod. to vše člověka bezesporu naplňuje, ale zároveň je velikým žroutem času. Daří se Vám oddělovat práci a soukromí?
H. M.: Naprosto, myslím, že je důležité, aby život nebyl naplněn jen pracovními povinnostmi. Ačkoliv jednou jsem slyšela tvrzení, že architekt pracuje, když se dívá kolem sebe, potom vlastně pracuji neustále.

DS: Máte čas na své záliby? A jak si představujete ideální relax?
H. M.: Pro mě je odpočinek spojený s aktivním sportováním. Mohu-li si udělat výlet na kole nebo vyrazit na lyže do Itálie, pak je to to pravé.

DS: Letos jste byla oslovena na post kurátorky veletrhu designu DESIGN SHAKER, který je mimo jiné platformou pro představení tvorby mladých tvůrců. Je nějaká rada, kterou byste jim dala, pokud mají ambice např. také založit vlastní ateliér či studio?
H. M.: Čím dřív uděláte krok k samostatnosti, tím lépe. Každý sice potřebuje svůj čas pro dosažení určitých dovedností a zkušeností v oboru. Přesto je dobré se osamostatnit v ten správný okamžik. Jsem ráda, že jsem byla na tento post letos oslovena, protože moc fandím všem těm nově vzniklým studiím a českým designovým značkám. Je skvělé, že je můžeme vidět právě na přehlídce DESIGN SHAKER.

DS: Měla jste možnost navštívit veletrh DESIGN SHAKER v předchozích letech? Odnesla jste si z něj nějaké konkrétní nové poznatky či kontakty?
H. M.: Je toho celá řada, těžko vybrat nějakou konkrétní věc. Obecně se ráda osobně setkávám přímo s tvůrci a umělci, které na veletrhu mohu potkat. Vždy jsem mile překvapena z českých designových počinů, které se zde objevují a dokazují světu, že čeští tvůrci mají na mezinárodním poli designu své místo.

DS: Vím, že jste žena činu, a zabýváte se i dalšími projekty. Který byste vyzdvihla?
H. M.: Příležitostně učím navrhování interiérů v soukromé škole, kde potkávám nadšence, kteří si kurzem doplňují svoji profesi např. realitního makléře. Pak na českém trhu zastupujeme firmu s designovým kováním Formani, kde jde hlavně o ten poslední detail, který dotvoří celek.

DS: Architekt tvoří pro lidi. Dokázala byste jednoduše popsat ideálního klienta?
H. M.: Myslím, že je dobré, když klient umí vyjádřit svoje potřeby a když už služby architekta poptá, tak chápe, že je to práce jako každá jiná a má být honorována. Snový ideál je zadání „udělejte to podle sebe“.

Děkujeme za rozhovor. Redakce DESIGN SHAKER

DESIGN SHAKER 22. – 25. 3. 2018 v PVA EXPO Praha Letňany
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina