aktuality

Rozostavanej rozhľadni praje nízka snehová vrstva

twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Novú turistickú atrakciu na Orave, v blízkosti hraníc s Poľskom, rozostavali v jesenných mesiacoch. Decembrový sneh však práce zastavil. Konštrukciu rozhľadne zazimovali a pokračovať budú vo vhodnom počasí. Momentálne je v okolí menej snehu. Ak bude pokračovať „jarné počasie“, práce dokončia veľmi skoro.

Drevená konštrukcia rozhľadne stojí v lokalite Brabírka, vo výške 945 m nad morom. Stavitelia stihli pripraviť betónové základy a prvé murované podlažie. Do kamenných základov upevnili drevenú konštrukciu z hrubých hranolov, ktorá tvorí 2. a 3. nadzemné podlažie. Každé je výrazne spevnené pármi priečok v tvare M. Celá rozhľadňa je už pod strechou, s výškou 15 metrov. Mohutnú konštrukciu krovu pokryli šindľom z červeného smreka. Nad rozhľadňou vztýčili 2-metrový dvojkríž, ako symbol, že rozhľadňa je na území Slovenska. Všetky drevené časti ošetrili dobrovoľní stavebníci združenia Beskydy bez hraníc, o. z. Pre bezpečnejšiu prácu na konštrukcii upevnili aj drevené podlahy z fošní.

Rozhľadňa je v chotári obce Lokca. Poskytuje jedinečné pohľady na všetky dominanty oravských pohorí – od Babej hory, cez Roháče až na Vysoké Tatry a Malú Fatru.

Konštrukcia „zazimovanej“ rozhľadne Brabírka
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina