aktuality

AČN se rozrostla o další dva nové členy

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Členská základna Asociace českých nábytkářů se rozrostla o další dva nové členy. Staly se jimi společnost Santal spol. s r.o., výrobce školního a projektového nábytku z Třeboně, a firma U Pilouse Jiřího Prochásky z Plzně.

Společnost SANTAL založili v roce 1991 dva kamarádi, pozdější společníci, z nichž ani jeden se v oblasti výroby či prodeje nábytku nikdy předtím nepohyboval. Jeden byl vystudovaný včelař, druhý elektroinženýr. Nápad se v jejich hlavách zrodil poté, co se po otevření hranic v roce 1989 čirou náhodou seznámili s prokuristou jisté renomované rakouské firmy, která se zabývala právě výrobou školního nábytku. Svůj podnikatelský záměr založili na jednoduchém, ale podstatném faktu: existence velkého množství škol, jejichž vybavení bude třeba modernizovat v duchu nových evropských standardů. Zpočátku vyráběli pouze jeden typ stolu a jeden typ židle, v jedné velikosti a v jedné barvě. Sortiment se ale postupně vyvíjel a rozšiřoval a spolu s ním rostla i firma.

Začátkem loňského roku firma uvedla na trh zcela novou moderní stohovatelnou židli Airflex (později přejmenovanou na Pinna) s ergonomickým skořepinovým sedákem. Její příběh je podobně zajímavý, jako příběh celé firmy, který si můžete přečíst ZDE.

Truhlář Jiří Procháska není jen úspěšný živnostník. Od září je rovněž držitelem titulu Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Plzeňského kraje. Porotu zaujal svojí 26 let trvající historií, během níž svoji firmu U Pilouse, zaměstnávající 30 lidí, provozuje stále na základě živnostenského listu. Rizika s tím spojená samozřejmě vnímá, ale jak sám říká, eliminuje je tím, že se vyhýbá velkým rizikovým zakázkám, které by mu mohly „zlomit vaz“. Zajímavý podnikatelský příběh Jiřího Prochásky, který se na vlastní nohy postavil již ve svých 21 letech, si můžete přečíst ZDE.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina