aktuality

Nový veletržní stánek pro FLD ČZU Praha navrhla studentka FA VUT Brno

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V pátek 8. 12. 2017 byla slavnostním dekorováním vítěze respektive vítězky ukončena poslední z Nadací dřevo pro život letos pořádaných soutěží – studentská soutěž Návrh veletržního stánku pro Fakultu Lesnickou a dřevařskou ČZU v Praze.

Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze (FLD) klade ve vzdělávání mladých lesníků a dřevařů velký důraz na moderní přístup k těmto u nás tradičním oborům. Proto se při potřebě nového veletržního stánku rozhodla jeho návrh svěřit právě studentům s cílem dát jim prostor pro realizaci jejich nápadů a podpořit jejich zájem o dřevo jako o náš obnovitelný stavební materiál. A to ve spolupráci s Nadací dřevo pro život v rámci výše zmíněné soutěže.

Úkolem studentů bylo navrhnout takový stánek, který by co nejlépe vystihoval atmosféru a zaměření fakulty, jejímž symbolem je strom a heslem Mihi cura futuri (Pečuj o budoucnost), a současně byl určen několika cílovým skupinám (uchazeči o studium, odborná veřejnost, partneři fakulty, široká veřejnost).

Do soutěže byly přihlášeny celkem tři návrhy od studentů z Prahy, Brna a Ostravy. Hodnotící komisi složenou z členů FLD nejvíce oslovil návrh Bc. Heleny Vostalové z Fakulty architektury VUT v Brně s konceptem inspirovaným stromem.

„Stromy vytváří překrásné lesy a krajiny, které jsou v podstatě takovým rájem na zemi, o který se fakulta snaží pečovat. Snaží se pečovat o budoucnost, o zachování ráje na zemi, právě díky využívání přírodních obnovitelných zdrojů. Pokusila jsem se tento ráj na zemi přenést do podoby veletržního stánku,“ vysvětlila sama vítězka, která spolu s finanční odměnnou ve výši 35 tis. Kč získala také možnost vidět realizaci svého návrhu v praxi. Nový stánek bude totiž poprvé veřejně k vidění, po slavnostním zprovoznění, v první polovině dubna na výstavišti v Brně při prezentaci fakulty na veletrhu Silva Regina.

„Soutěží jsme chtěli podpořit talentované studenty a ohodnotit jejich inovativní přístup. Těšíme se na spolupráci s vítězkou při realizování jejího inspirujícího návrhu,“ uvedl děkan fakulty Prof. Ing. Marek Turčáni, Ph.D. s tím, že poděkování patří i autorům v pořadí druhého návrhu (Vladěna Gorylová, Dominika Kapustová a Jan Valenta, Fakulta stavební VŠB-TU Ostrava) a také dvojici studentů z domací FLD ČZU v Praze Elišce Forejtové a Janu Šmitákovi coby autorům třetího soutěžního návrhu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina