reportáže

Pfleiderer – značka, která se nosí. 2018 – inovace materiálu, struktur a povrchu

Drevoobchod
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Představovat značku Pfleiderer je dnes zbytečné. Nutné je si připomenout, že společnost byla založena v roce 1894 panem Gustavem Adolfem Pfleidererem. Tak jako každá jiná firma, má společnost Pfleiderer několik milníků, za zmínku stojí rok 2013 a rok 2017, změnou rozložení struktury společnosti, představení nové kolekce a začlenění výrobních a organizačních složek pod jednu značku Pfleiderer. Těmito zásadními změnami došlo k rozšíření portfolia výrobních produktů v dekorové řadě, tak i použitých nosných materiálů pro standardní – nenáročné prostředí, až po materiály určené pro specifické prostředí se sníženou odolností hoření skupiny B1, nebo prostředí se zvýšenou vlhkostí, či materiály s možnou zátěží pro stavební účely jako nosné materiály.

V roce 2017 představením nové kolekce společnost Pfleiderer opět ukázala svojí sílu, energii a vitalitu. Přišla s novou koncepcí svých produktů. Za zmínku stojí kompletní kolekce, která čítá více jak 300 dekorů. V další návaznosti na DST dekory jsou navzájem propojené s HPL a přímou laminací, tato kolekce čítá 200 dekorů kombinovatelných s 11 strukturami a s možnou aplikací na 16-ti nosičích.

Nová kolekce DST 2017–2020 je rozdělena do třech částí a reflektuje změny na trhu a jeho potřeby. První část je zaměřena na nosné materiály, materiály, na které je možno aplikovat přímou laminaci, nebo HPL do standardního prostředí, až po náročné použití do prostor se specifiky s odolnější ochranou proti hoření, nebo působením vlhkosti. Do prostředí s náročností na odvod elektrostatického náboje pod značkou ESA a na materiály k použití na stavbě, jako nosný stavební prvek. Druhou neméně důležitou částí je dekorová řada. Na začátku roku 2017 nám byla představena nová dekorová kolekce. Kolekce je rozdělena do několika sektorů dle jeho využití – počínaje chromatickými barvami, širokou škálou barevných odstínů a barev. Dekorativní materiály imitující dřevo v různých podobách až po návrat ke kořenici v ušlechtilé struktuře vysokého lesku. Vše rozděleno do světů, které znázorňují rozmanité životní styly. Třetí částí je maximální servis.

Nová kolekce DST 2017–2020, která zahrnuje více jak 300 dekorů, 200 dekorů navzájem propojených jako přímá laminace a HPL s možnou změnou struktury v 11 provedení na 16-ti nosičích, je jedinečnou ukázkou v síle značky Pfleiderer. Každý produkt, počínaje nosičem, dekorový vývoj a jeho inovace struktur a v neposlední řadě HPL je neustále v pohybu. V roce 2016 byla představena nová struktura XM matná struktura – struktura, která nezanechává mastné stopy po doteku a vhodná i na vertikální použití, proto se tato struktura používá v nové kolekci pracovních desek bez obav jejího poškození nebo zničení. V druhé polovině roku 2017 přišel výrobce Pfleiderer s novou řadou inovativních výrobků a to v kompaktních deskách, kdy zařadil do svého portfolia kompaktní desky určené do exteriéru. Druhou inovativní investicí je nová linka na lakování mate­riálu a to do povrchu vysokého lesku a vysokého matu. Linka bude zprovozněna na počátku roku 2018 a je evidentní, že rozšíří dekorovou řadu do další dimenze.

Každý materiál počínaje nosným, dekorovým, struktury včetně inovativních materiálů je specificky vyvzorován do několika stupňů vzorkovníků a to buď v elektronické podobě, tištěné podobě, fyzického vzorku nebo uceleného vzorkovníku. Prospekty a elektronické vzorkovníky naleznete na www.pfleiderer.com nebo na www.drevoobchod.cz.

Společnost Dřevoobchod K&C Karlovy Vary a.s. je dlouholetým a etablovaným partnerem výrobce Pfleiderer. Svojí znalostí materiálů – vycházejíc z dvacetileté spolupráce, znalostí technologicko-výrobních možností, tak i profesionálního přístupu oslovuje řadu oborů použití materiálu v bytovém i nebytovém, stavebním prostředí. Máme co nabídnout a jdeme v před.

Kontakt:

Dřevoobchod K&C Karlovy Vary a. s.
Rosnice 70
360 17 Karlovy Vary
Tel./Fax: +421 353 567 225
Tel./Fax: +421 353 564 928
E-mail: obchod@drevoobchod.cz
www.drevoobchod.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina