aktuality

„Myslet jinak“ mělo úspěch

twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 proběhl na půdě VOŠ a SPŠ ve Volyni v pořadí již 6. ročník mezinárodního odborného semináře INTERIÉRY 2017 s hlavním tématem „Myslete jinak“.

Zvoleného tématu se prostřednictvím přednášejících designérů, výrobců interiérů, prodejců komponentů a materiálů a dalších odborníků více či méně dotkla většina z 24 zajímavých přednášek, které si letos nenechalo ujít rekordních 435 účastníků, jejichž počet oproti loňsku narostl o 28 %. Takovýto zájem, a to především ze strany na semináři převažujících mladých lidí, je podle pořadatelů signálem, že je třeba otevřít i choulostivá témata a vybočit ze stereotypu.

Program semináře, po zahajovacím projevu ředitele školy RNDr. Jiřího Homolky, otevřela jeho spolupořadatelka Ing. Iva Bastlová, DiS. přednáškou o upcyklaci. Poté se pozornost posluchačů upnula na přednášku Richarda Sajdla ze společnosti Blum, jež hovořil o různém typu pohybu v kuchyni. Na hlavní téma se zaměřil Prof. ak. arch. Jan Fišer, vedoucí Ateliéru průmyslový design na ČVUT Praha, který ukázal dobré i špatné příklady myšlení jinak. Co vše lze dělat se sklem předvedla Mgr. Klára Soukupová z a.s. AGC Flat Glass Czecha první blok uzavřel Ing. Jan Opitz, jež se úspěšně zhostil tématu vizualizací.

Druhý dopolední blok otevřela přednáškou „I konkurence může spolupracovat“ předsedkyně Klastru českých nábytkářů Ing Lucie Haraslínová, Ph.D. představením kolektivních v rámci klastru řešených nebo připravovaných projektů. Od Lenky Novotné ze společnosti Plastia se zájemci mohli dozvědět, jaký vliv na business může mít ocenění Red Dot Award, které firma získala již dvakrát, a jak je třeba s touto informací pracovat. V dalším příspěvku se Ing. arch. Hynek Maňák, Ph.D. podělil s účastníky semináře o vlastní zkušenosti s autorskými právy v oblasti průmyslové ochrany nábytku. Poté hovořil Václav Větrovec, který ukázal, jak může letecký průmysl navazovat na interiéry, resp. výrobu dveří. V předposledním příspěvku „Made in Italy“ se prezentoval italský architekt Alessandro Piesino, který svoji přednášku uzavřel pozvánkou do muzea Abet Laminati. Dopolední program semináře uzavřel pražský produktový designer MgA. Karel Matějka představením jednoho ze svých poslední projektů „Scale collection“, tvořeným němým sluhou, který se jako dobře vychovaný musí uklonit, a ve stejném duchu laděným stojanovým věšákem, který se naklání.

Na stejnou notu, po úvodním příspěvku „Degradace podstaty?“ mladé designérky Bc. Ivety Tesařové, byl naladěn i první odpolední přednáškový blok. A to hned v pořadí druhá přednáška „Ergonomie – wellness – sauna“ Ing. Karla Dyntara, MBA, nastiňující vývoj jeho firmou vyráběných ergonomických saunových kabin VIZIO a MAYO. Jak mocné jsou barvy a na co si při jejich volbě do interiéru dát pozor, upozornila autorka Velké knihy barev Ing. Mgr. Jana Dannhoferová, Ph.D. z Brna svojí přednáškou „Nepropadejte barevným iluzím“. Ergonomie a lidské zdraví bylo i námětem přednášky „Vybavení kanceláře a jeho vliv na výkonnost“ Mgr. Michala Krátkého ze společnosti HON – KOVO, který představil vychytávky firmou vyvíjených a vyráběných výškově stavitelných kancelářských stolů. Podobné zaměření měla také následující přednáška Norberta Brakoniera z Lucemburska s názvem „Anders kochen – atypické kuchyně“, který účastníkům odkryl vývoj kuchyní Nomad. Tento přednáškový blok uzavřeli Ing. Miroslav Matějka ze společnost REHAU ukázkou, co je flexibilní sklo a jak ho využít a po něm vystoupivší Michal Vlček s prezentací nové „9 grids“ – EGGER kolekce dekorativních materiálů.

Poslední část semináře začala tématem veganského a etického designu, které poutavě přednesla Ing. Jana Pěkná. O tom, jak obložit stěny a sjednotit je s dveřmi, následně informoval Jakub Colon z přerovské společnosti J.A.P. představením jejího obkladového systému Efekta. Zajímavé vychytávky do koupelny následně představil David Pánek ze společnosti Geberit. Velký ohlas pak vzbudila přednáška Ing. Milana Vrbíka z brněnské společnosti design ATAK, který hovořil o design managementu a finanční stránce provozování činnosti interiérového designéra. Po ochutnávce z nové kolekce materiálů KRONOSPAN, zprostředkované Simonou Hynkovou, uzavřela letošní program přednáška „Motivace bez motivace“ PhDr. Mariana Jelínka, Ph.D., hokejového trenéra a kouče vrcholových sportovců. Hlavním cílem jeho vystoupení bylo účastníky motivovat v tom smyslu, že pokud chtějí ve svém oboru hrát první ligu, nesmí se přitom chovat tak, jako by hráli okresní přebor. Obecně řečeno to znamená, že k dosažení úspěchu nestačí jen touha po vítězství (ve sportu) nebo penězích (v businessu), ale také láska k tomu, co děláme. Potvrzením, že v kontextu s letošním tématem „Myslete jinak“ se i tentokrát Marian Jelínek trefil do „branky“, bylo to, že po cca 40 minutovém příspěvku nejen pomyslně zvedl posluchače ze židlí.

Podrobnou reportáž ze semináře INTERIÉRY 2017 přineseme v připravovaném vydání DM 12/2017.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina