aktuality

Pod Tatrami vzniká ekologická vesnice

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V podhůří slovenských Tater v těsné blízkosti Popradu v katastru obce Mlynica vzniká jedinečný stavební projekt ekologické vesnice. Na více než stohektarovém pozemku vyroste na šedesát rodinných domků ze dřeva, nepálených cihel, hlíny, kamene či slámy.

Filozofií projektu Krásné Sady je spojit v bydlení tři aspekty – touhu každého člověka po skutečném domově, život v harmonii s přírodou a potřebu lidí po zdravých a kvalitních potravinách. V neposlední řadě je tu i jeden praktický důvod – nízké náklady na bydlení.

Podstatným prvkem tohoto projektu je velikost pozemku. Aby bylo možné skloubit všechny aspekty, každý pozemek má rozlohu minimálně 1 hektar. Taková dostatečně velká plocha jeho majiteli umožní, aby jeho nový životní prostor splňoval několik funkcí. Aby kromě domu měl místo i na vytvoření zeleninové a bylinkové zahrady, ovocného sadu, jezírka a malého lesíka. Jednoduše – aby si na hektaru svého pozemku vytvořil ten skutečný domov pro sebe a svou rodinu.

Podmínkou u staveb v Krásných Sadech je použití pouze přírodních materiálů a při provozu domů úsporných ekologických technologií.

Důležitou součástí území bude i komerční zóna pro obchody a řemeslné dílny a areál lesní pedagogiky.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina