výstavy

MODDOM 2017: Klasický dizajn dopĺňa elegancia doplnkov

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

MODDOM 2017 v Bratislave prostredníctvom expozícií 225 vystavovateľov predstavil návštevníkom najmä produkciu slovenských a českých výrobcov. Slovenskí obchodníci priniesli aj sortiment špičkových zahraničných dizajnérov a výrobných firiem.

V súťaži o Cenu MODDOM 2017 sa úspešne predstavili dvaja výrobcovia kuchýň. Záujem bol o kuchyňu TILIA II, ktorá je súčasťou produktovej rady Decoplan, výrobcu DECODOM, s.r.o., Topoľčany. Výhodou je, že zostavu vyrábajú presne na mieru zákazníkovho bytu a individuálnych požiadaviek. Povrchová úprava je vo vyhotovení „supermat“, čo je v súlade s aktuálnymi svetovými trendmi. Z dizajnového hľadiska je vysoko hodnotené kompaktné použitie úchytiek na dvierkach a laserové opracovanie hrán na predných dvierkach.

Na mieru je zhotovená kuchynská linka VENTURA s obývacou zostavou. Výrobca Ing. Róbert Čvirik – MOZAIKA v Šuranoch zužitkoval doterajšie skúsenosti a vytvoril kuchyňu s prednými plochami dokončenými prírodnou dyhou. Povrchovú úpravu tvorí tvrdý voskový olej a striekaná matná farba. Špičkové kovanie dopĺňa kvalitné parametre pre náročných zákazníkov.

Ocenenie získalo aj kresielko PALERMO. Slovenský výrobca Ing. Peter Palatinus – DREVBYT v Hlohovci vytvoril kreslo, aké sa na Slovensku doteraz nevyrábalo. Spojením modernej technológie a poctivej remeselnej práce vytvorili pohodlné sedenie. Spotrebiteľom ponúkli kreslo v drevinách dub, jaseň a americký orech – čím umožňujú farebné zosúladenie s interiérom.

Ob­chodná firma MAGNIFLEX premiérovo predstavila matrac z kolekcie Magni­stretsch, ktorý využíva tlak ľudského tela na matrac a pri zaťažení sa dve zóny matraca rozťahujú opačným smerom. Novo vyvinuté zloženie matraca predstavuje funkcie, ktoré sú prospešné pre lepšiu a rýchlejšiu obnovu medzistavcových platničiek a relaxáciu chrbtového svalstva počas spánku.

Aj LB BOHEMIA s.r.o. predstavila technológie zahraničných výrobcov s využitím nových materiálov a patentovaného tvaru ortopedicky aktívneho matraca – zloženého zo štyroch druhov pien s dizajnovým poťahom. Použili unikátnu a patentovanú penu XDURA s výberom tuhosti. Nové typy čalúnenia využili do sedačky MADISON v koži prostredníctvom vloženého inovatívneho motorového pohonu do sedákov. Ovládaním sedačky na podrúčke sa ľahko vytvorí lôžko na spanie.

Súťažné podmienky spĺňali aj ďalší slovenskí vystavovatelia. Dlhoročný výrobca masívneho dubového nábytku SOSNA s.r.o., Sučany predstavil novinku: posteľ vhodnú na príležitostné prespanie. Klasickú pohovku s matracom možno roztiahnuť dopredu. Opierku možno iba otočením využiť ako lôžko pre jednu alebo dve osoby. Produkciu s novými výrobkami predstavil výrobca FINES s.r.o., Žilina s úsporným nábytkom pre panelákové byty a MEUBLE s.r.o., Dubnica s individuálnymi doplnkami k doteraz vyrábaným typom skriňového nábytku.

Pestré expozície vytvárali aj vystavovatelia krbov a sporákov ako moderné doplnky pre rôzne interiérové riešenia. Svietidlá viacerých výrobcov oživili nové možnosti exkluzívnych a špeciálnych parametrov futuristického dizajnu. Zámerom všetkých ponúk bolo vytváranie komfortu, elegancie a prírodného vzhľadu moderného bývania.

Autor: Dr. Anton Mrník
Kontakt: tmsm.mrnik@gmail.com
Foto: autor

Ocenená kuchyňa TILIA II výrobcu DECODOM, s.r.o., Topoľčany

Kuchyňa VENTURA dokončená striekanou matnou farbou

Kresielko PALERMO a expozícia sedacieho nábytku firmy DREVBYT

Klasický dubový nábytok slovenského výrobcu SOSNA s.r.o., Sučany

Najkrajšia expozícii na veľtrhu MODDOM 2017 – kreatívne riešenie študentov Fakulty architektúry STU v Bratislave

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina