aktuality

Ocenění za Investice roku 2017 byla předána

Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V pondělí 30.10.2017 byla na půdě Hospodářské komory ČR v Praze předána Ocenění INVESTICE ROKU 2017 VE VÝROBĚ NÁBYTKU. Ocenění byla udělena ve dvou kategoriích:
1. Malé podniky a drobné podniky
2.Velké a střední podniky

Ocenění INVESTICE ROKU 2017 VE VÝROBĚ NÁBYTKU vyhlásila Asociace českých nábytkářů na začátku září 2017 s cílem přitáhnout pozornost potenciálních zákazníků ke kvalitě výsledného výrobku – nábytku a posílit argumentaci výrobců při odůvodňování ceny výrobků. AČN chce touto novou iniciativou představit moderně vybavené nábytkářské provozy v České republice, zviditelnit oceněné společnosti a tím pomoci i celkovému vnímání oboru. Medializací soutěž přispěje k cílenému zvyšování povědomí o české výrobě nábytku a průmyslovém oboru výroby nábytku.

Ocenění má rovněž ukázat zájemcům o zaměstnání v oboru výroby nábytku, že tento obor má budoucnost. Že v oboru výroby nábytku budou rozvíjeny jejich profesní znalosti a zkušenosti.

Cena má také za cíl motivovat výrobce nábytku k moderním investicím a tím přispět ke zvyšování jejich konkurenceschopnosti na domácím i zahraničním trhu.

V letošním 1. ročníku soutěže ocenění „INVESTICE ROKU 2017 VE VÝROBĚ NÁBYTKU“ získali:

V kategorii „Malé podniky a drobné podniky“ byla na návrh odborné komise oceněna Asociací českých nábytkářů společnost JN Interier Česká republika, s.r.o.

Ocenění bylo uděleno za investici do nové velkoplošné formátovací pily Schelling FH 4430/330-M, olepovačky hran OTT Tornado plus a lakovací kabiny TETRIS 354SSV. Do určité míry se sice jedná o obnovu starých technologií, nové zařízení však přinese zdokonalení a zkvalitnění procesu výroby.

Štěpán Vondrášek, obchodní ředitel společnosti vysvětluje: „Využíváme příznivou dobu pro investice do nových technologií, tak abychom našim zákazníkům dodávali ještě lepší kvalitu našeho nábytku. V letošním roce jsme do výroby pořídili tři nové technologie, které nám pomáhají uspokojit očekávání zákazníků. Děláme zakázkovou výrobu, každý díl je jiný, má jiný rozměr a specifickou barvu.“ Ve společnosti JN Interier dlouhodobě vyvíjí provázanost vlastního softwaru s výrobou. Vlastní aplikace umožňuje zefektivňovat a zkvalitňovat průběh zakázky firmou. Štěpán Vondrášek dále říká: „Nákup lakovací kabiny je reakcí na trendy ve výrobě nábytku, reagujeme tím na zvýšený podíl lakovaných dílů ve výrobě – navýšení podílů lakování je oproti předchozím 4 – 5 rokům cca o 250 % větší. Nákup nové moderní lakovací kabiny s větší kapacitou nám umožňuje uspokojovat potřeby lakování pouze ve vlastní produkci.“ Nová technologie přinesla společnosti také urychlení procesu a zefektivnění výroby.

V kategorii „Velké a střední podniky“ byla na návrh odborné komise oceněna Asociací českých nábytkářů společnost JELÍNEK – výroba nábytku s.r.o.

V roce 2017 realizuje firma JELÍNEK – výroba nábytku s.r.o. projekt rozšíření vývojové a inovační kapacity společnosti. Projekt spočívá v zakoupení nového 5osého CNC obráběcího centra HOMAG Venture BMG 311/60/F/K. To je však pouze část projektu. V rámci technické přípravy výroby vzniklo zcela nové Oddělení vývoje a inovace. Toto oddělení je vybaveno dvěma výkonnými počítači s příslušenstvím, CAD software SolidWorks a SWOOD Design, software SWOOD CAM SolidWorks a postprocesorem pro převod dat na zmíněné 5osé CNC obráběcí centrum HOMAG Venture. Investice usnadňuje a zejména urychluje vývoj nových typů nábytku.

Vytvoření samostatného vývojového oddělení znamená pro společnost JELÍNEK – výroba nábytku změnu stávající organizační struktury. Dochází ke změně stávajících firemních procesů. Tomáš Jelínek k realizované investici říká: „Investice přináší větší specializaci a konkrétní odpovědnost jednotlivých pracovníků. Naše očekávání jsou zejména rychlejší reakce na externí i interní potřeby v oblasti inovací a vývoj vlastních výrobků.“

Generální partner Ocenění: WOOD-TEC

Partneři Ocenění: EPIMEX spol. s r.o., Superplex GmbH

Odborný mediální partner Ocenění: Dřevařský magazín

Záštitu poskytuje Hospodářská komora ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina