aktuality

Ako sa pracuje v prostredí IKEA?

Ilustračné foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pohľad do centrály IKEA vo Švédsku ponúkne na dvoch prednáškach Ing. Oldřich Macner. Priblíži celkové dianie v IKEA Sweden. Uvedie príklady a osobné skúsenosti.

Prednášky budú v stredu 18. októbra 2017 na Drevárskej fakulte TU vo Zvolene v termínoch o 10:00 a 13:00. Ing. Oldřich Macner je absolventom DF a možno bude inšpirovať pri nasmerovaní súčasných študentov na prácu pre celosvetový koncern IKEA. Jeho prednáška je zameraná na presadzovanie, ovplyvňovanie a komunikáciu „Vývoj výrobkov a realizácia v prostredí IKEA“.

Prevaha produktov má švédsky (škandinávsky) dizajn. Nie je výnimkou ani dizajn z rôznych krajín. V centrále pracuje 12 dizajnérov na plný úväzok a asi stovka dizajnérov ponúka konštrukčné a dizajnérske riešenie po celom svete. Napríklad kreslo POÄNG vyrábajú už 40 rokov (autorom dizajnu je Noboru Nakamura z Japonska). Ročne predajú 1,5 mil. kusov. Súčasná cena je o 21 % nižšia ako v roku 1976.

Pre obchodné domy IKEA vyrábajú nábytok a bytové doplnky v 55 krajinách. Najväčší podiel má Čína (23,8 %) a Poľsko (18,4 %). Spoľahlivými dodávateľmi sú Taliansko (7,8 %), Švédsko (5,4 %), Nemecko (3,9 %). Tradíciu výrobcov pre celosvetový trh IKEA má aj Slovensko (2,1 %) a Česká republika (1,3 %).

Požiadavkou sortimentu v IKEA: jednoduchý až „sparťanský“ dizajn výrobku; cena musí byť prístupná pre mladých; bezpečný výrobok pre mladé rodiny s deťmi; dodávka nábytku v kartónoch vyžaduje zručnosť pri jeho skladaní a montáže v byte.

df aktualita4 macner prednasky

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina