aktuality

Živnostníkem roku 2017 Zlínského kraje je bednář Josef Fryzelka

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Titul Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Zlínského kraje získal Josef Fryzelka z Vlachovic, který se věnuje tradičnímu bednářství.

Josef Fryzelka vyrábí sudy na víno a lihoviny od 5 do 600 litrů, kádě na kvašení ovoce, zelí, lihoviny s bylinkami, medovinu, pivo a to od třiceti až do deseti tisíc litrů, a také kádě a sudy pro lihovary. „V našich sudech zrají často ta nejkvalitnější vína i destiláty v České republice i v zahraničí,“ uvádí Fryzelka.

U Fryzelků se také vyrábí koželužské kádě na činění kůží, květináče, salašnické nádoby, kádě na vodu a bednářský nábytek. S úspěchem se setkalo zařazení do výroby netradičních bednářských výrobků, třeba dřevěných van různých variant, umyvadel, ochlazovacích kádí do sauny a bylinkových sedacích kádí, sprch a polévacích džberů.

Josef Fryzelka se nedávno pustil do opravy staré bednářské dílny svého otce, ze které vytváří muzeum rodinného bednářství.

„Obdivuji živnost, která byla založena pradědem letošního krajského vítěze, který pokračuje v podnikání v tradičním oboru bednářství, a to přes všechna úskalí doby. Dále rozvíjí a rozšiřuje svůj sortiment. Pracuje poctivě a jeho výrobky jsou kvalitní,“ okomentoval porotce Milan Sedláček z České spořitelny.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina