aktuality

Pripomíname termín doručenia prác pre súťaž o Cenu prof. Halabalu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Kubik Cvak mCena prof. Jindřicha Halabalu je určená študentom dizajnu nábytku a interiérového dizajnu vysokých škôl z krajín EÚ. Prihlásené práce musia autori doručiť organizátorovi: Katedra dizajnu nábytku a interiéru DF TU Zvolen do 1. októbra 2017.

Súťažné kategórie 13. ročníka:

  • Dizajn nábytku – klauzurálne a semestrálne práce
  • Dizajn nábytku – záverečné práce 1. a 2. stupňa
  • Dizajn interiéru – klauzurálne a semestrálne práce
  • Dizajn interiéru – záverečné práce 1. a 2. stupňa

Do súťaže sa prihlasovali študenti vysokých škôl so zameraním na dizajn v krajinách Európskej únie – on line od 18. mája do 18. júna. Potrebný bol súhlas školy. Predložili práce a projekty zo školského roku 2016/17. Z doručených prác do 1. októbra 2017 vyberú práce pre výstavu. Na výstave bude odborná porota hodnotiť úroveň prihlásených prác, aby mohla udeliť ceny. Výstava bude prístupná verejnosti od 9. do 29. novembra 2017 vo Zvolene. Kurátorkou výstavy je MgA. Katarína Boborová, ArtD.

Tradíciu súťaže založili v roku 2004 na počesť 100. výročia narodenia prof. Jindřicha Halabalu ako poctu jeho celoživotnému dielu. V podstate je to súťaž českých a slovenských študentov, od 11. ročníka je otvorená pre všetky školy v rámci EÚ. Pri organizovaní študentskej súťaže sa strieda Technická univerzita Zvolen (v nepárnych rokoch) a Mendelova univerzita Brno (v párnych rokoch).

Foto: V súťaži o Cenu prof. Halabalu v roku 2015 uspel poslucháč DF TU Zvolen Matúš Kubík s prácou „Cvak“

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina