aktuality

Plzeňským živnostníkem roku je truhlář se specializací na designový nábytek

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Zivnostnik Prochaska mŽivnostníkem roku 2017 Plzeňského kraje se stal truhlář Jiří Procháska, který se dokázal se svým nábytkem prosadit i v zahraničí.

Práce Jiřího Prochásky se skládala z projektů od psí boudy, až po vybavení pensionů. Koupený objekt staré drůbežárny v Dýšině u Plzně, ve kterém působí, se postupně změnil v moderní areál truhlářské výroby s novou výrobní halou a obráběcí centrem s CNC stroji. Investoval do lakovny, automatického odsávání a nezávislého a ekologického vytápění celého areálu, a to ze zbytků tepla ve výrobě. „V současné době dokončujeme vlastní showroom a investujeme do softwarového vybavení pro konstrukci a speciální pětiosé obrábění,“ přiblížil Jiří Procháska. Je schopen dodat kompletní vybavení interiérů (kuchyně, koupelny, obývací pokoje), kancelářský nábytek nebo designové vybavení prodejen světových značek, jako jsou například CalvinKlein a Adidas.

„Pan Procháska podniká v oboru 25 let. Jeho zákazníky jsou světové řetězce, dělá vybavení pro jejich prodejny. Sám působí velmi skromně, přesto je ve svém podnikání velmi úspěšný,“ okomentovala volbu poroty jedna z jejích členů Veronika Pejřimovská z České spořitelny.

Jiří Procháska coby vítěz krajského kola se stává zároveň celorepublikovým finalistou. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Foto: Jiří Procháska, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Plzeňského kraje

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina