aktuality

Drevuliaci spestrujú okruh turistického chodníka v hubárskom raji

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vierka pionierka mProjekt s názvom „Drevuliaci“ tvorí séria sôch, ktorých príbeh sa viaže k Liptovu a Račkovej doline. Umelecký projekt zastrešuje Škola umeleckého výtvarníctva Ružomberok a menovite jej pedagóg Mgr. art. Michal Hanula.

Drevené sochy v nadľudskej veľkosti sú ojedinelou atrakciou Račkovej doliny, ktorá sa začína v obci Pribylina (neďaleko Liptovského Hrádku). Dolina je vychýreným rajom hubárov. V prvej fáze projektu to bude 6 sôch s výškou 4 metre. Zatiaľ sú osadené dve sochy „Anjel – ochranca Tatrancov“ a „Pionierka Vierka“. Pred dokončením sú ďalšie tri sochy: „Oddychujúci hubár“, „Lenivý hubár“ a „Žaba na prameni“. Motív sochy, ktorá bude umiestnená na začiatku turistického okruhu, ešte nie je stanovený.

V ďalšej etape vytvoria nové sochy rovnakého štýlu – zo štiepaných drevených plôšok. Turistický okruh bude mať cca 10 km, určený je pre peších, cyklistov a bežkárov. Jeho začiatok a vstupy do trasy sú dostupné autom. Ideu a koncepciu projektu vytvorili hotelieri v doline a nadšení dobrovoľníci. Náklady sú vyčíslené na 9 tis. €. Financovanie je bez eurofondov a príspevkov z agentúr na podporu cestovného ruchu.

Foto: Nové 4-metrové drevené sochy sú vďačným objektom pre fotografické objektívy (foto: TASR)

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina