aktuality

Naplánované sú štyri učebné miesta v odbore tesár

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Tesari2Žilinská župa je spomedzi všetkých krajov na Slovensku najúspešnejšia v zavádzaní systému duálneho vzdelávania do praxe. Je to viac ako štvrtina študentov v rámci celého Slovenska.

V novom školskom roku 2017/18 sú medzi miestami duálneho vzdelávania naplánované štyri miesta v učebnom odbore tesár v SOŠ stavebnej Žilina. Dôležitý je však záujem žiakov, ktorí sa od septembra rozhodnú zapojiť do duálneho vzdelávania. Doteraz sa do duálneho vzdelávania v Žilinskom kraji nezapojili žiadni žiaci pre učebné a študijné odbory odvetvia drevospracujúceho priemyslu.

V novom školskom roku by mali v rámci „duálu“ v Žilinskej župe vzdelávať 744 žiakov. Tento počet výrazne narastie v ďalšom školskom roku 2018/19, keď bude zapojených až 1272 stredoškolákov.

Na začiatku duálneho vzdelávania spolupracovalo so strednými školami v Žilinskom kraji len 7 zamestnávateľov. Aktuálne je zapojených 24 firiem. Postupne sa rozšíril aj počet študijných a učebných odborov, ktoré do vzdelávania zapojili. Nárast je oproti minulému školskému roku dvojnásobný.

Stredné školy v rámci Žilinského kraja budú v školskom roku 2017/18 vzdelávať duálnou formou v 25 odboroch. Najviac zaplnených učebných miest je v odboroch zameraných na strojárstvo, elektromechaniku a telekomunikácie.

Ilustračné foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina