aktuality

Vyrábali a maľovali drevené hračky

Aparatea 728x90anim
Aparatea350x90-anim
Aparatea 728x90anim
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Hracky Na stanici1mRodičia, ktorí sa chceli zavďačiť deťom s novými drevenými hračkami, mali možnosť vyrobiť ich v kutilskej dielni Do-it-herself.

Dielňa bola k dispozícii minulú nedeľu Na stanici Žilina – Záriečie. Zopár vlakov na trati Žilina – Rajec tu ešte zastavuje, no budova a priestor okolo nej slúži ako kultúrne centrum a letné kino. V dielni mali rodičia a staršie deti možnosť oboznámiť sa so základnými elektrickými ručnými nástrojmi na obrábanie dreva. A potom už nasledovala ručná výroba hračiek z dreva. Samozrejme, museli ich aj namaľovať. Zručnejší mohli vyrobiť stolové hry, nenáročné stavebnice alebo obľúbené motívy starých hračiek v novom štýle. Dielňu viac využili domáci majstri, ktorí už mali vyskúšané zručnosti pri obrábaní dreva.

Účastníci museli mať vopred vybavenú povinnú registráciu na vstup do dielne. Zároveň museli predložiť plán, čo budú vyrábať a prípadne si doniesť aj materiál. Dielňu vedie Holanďanka Nienke Voorinthoolt. Komunikačným jazykom v dielni Do-it-herself bola angličtina. Zanietená autorka ručného opracovania rôznych materiálov je bývalá dobrovoľníčka z Holandska, ktorá zostala pôsobiť na Slovensku.

Foto: Výroba a farbenie drevených hračiek vyžaduje veľa zručnosti a trpezlivosti

Hracky Na stanici2Hracky Na stanici3

Uložiť

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina