aktuality

Druhý drevený domček postavili na troch duboch

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevodomcek na3duboch1mLesníci v Bratislave už vybudovali druhý drevený domček v konároch stromov. Kmene troch dubov poslúžili ako základ pre drevenú plošinu a skautské prežitie noci v korunách stromov.

Drevená konštrukcia domčeka a plošina okolo neho je väčšia ako prvého domčeka na strome. Môžu sa v ňom ubytovať na nocľah 4 osoby. V miestnosti je manželská a poschodová posteľ. Interiér dopĺňa prírodný nábytok. Celková plocha je 29,2 m², z toho terasa na meditácie 14,2 m².

Pod ním je neveľká lúka s piknikovým ohniskom. Umiestnený je vo výške 4 metre. Dostať do domčeka sa dá po nenáročnom drevenom schodisku. Konštrukcia ľahkej stavby so štýlovými oknami je z dreva borovice, smreka a smrekovca. Nachádza sa v lokalite Dlhé lúky, v lese nad studničkou Pod Dubmi.

Domček dokončili v polovici júna. Po zariadení nevyhnutnými prvkami bývania slúži na nocľah a pobyt počas dňa v prírode.

Výstavba domčeka stála 19 tisíc €. Prvý domček v korunách stromov v Mestských lesoch Bratislava vybudovali vlani za 13 tisíc € ako atraktívne ubytovanie vo výške 6 metrov v lesnej časti Pod Kačínom. Oba objekty tvoria ubytovanie bez elektriny, vody a kúrenia, s prírodnou toaletou. Cena za nocľah je 100 €.

Foto: Druhý drevený domček na duboch v bratislavskom lese je vyhľadávaným miestom táborenia a prenocovania

Drevodomcek na3duboch2Drevodomcek na3duboch3Drevodomcek na3duboch4Drevodomcek na3duboch5

Súvisiace články:

Nocľah v konároch stromov

Uložiť

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina