aktuality

Na zámku v Kamenici nad Lipou probíhá 12. ročník Hračkobraní

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Hrackobrani2016mVčera 12. 7. začal na zámku v Kamenici nad Lipou 12. ročník festivalu Hračkobraní. Nabízí pestrou přehlídku hraček ze dřeva, textilu a dalších přírodních materiálů. Nádvoří, zámecké sály i přilehlá zahrada se až do neděle 16. 7. proměnily ve velkou hernu.

Na festivalu se prezentuje 18 domácích výrobců, často rodinné firmy, u nichž původní koníček přerostl v povolání. Dřevěné stavebnice, z nichž se dají postavit modely historických budov, např. přivezl Stanislav Drašnar z Nového Hrádku. Z dílů mohou děti vytvářet i budovy podle své fantazie.

Na nádvoří se děti například mohou povozit v „kozím taxíku“, tedy na vyřezávané koze na kolečkách od řezbáře Martina Matěje Holuba z Horních Chvatlin u Kolína. Patří mu i ručně poháněný kolotoč s vyřezávanými zvířaty, na němž se rovněž mohou vozit děti.

Hračkobraní zaměřené na propagaci české hračky z přírodních materiálů připravuje město s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze. Na festivalu se podílí Unie výtvarných umělců a organizace zaměřené na hračky a hry. Celková návštěvnost minulých ročníků festivalu se pohybovala mezi 6000 a 7000 lidí, podle počasí.

Zdroj: České noviny

Foto: www.hrackobrani.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina