aktuality

Výstava „Josef Macholán: Nejen židle…“

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vystava MacholanNárodní centrum nábytkového designu, o. p. s. a Město Bystřice pod Hostýnem pořádají výstavu „Josef Macholán: Nejen židle…“.

Architekt Josef Macholán (1932 – 2007) se v rámci svého zaměstnání ve Vývoji nábytkářského průmyslu v Brně, pozdějším Výzkumném a vývojovém ústavu nábytkářském, podílel na utváření programu pro výrobní sféru: spolupracoval s národním podnikem Interier Praha, UP závody Bučovice a Dyha Brno, navrhoval čalouněný, skříňový, kancelářský nábytek, ložnice, nábytek pro společnost Veletrhy Brno, Rudolfinum, pro hotel Praha nebo prezidentský salonek na letišti v Ruzyni.

Výstava připravená k architektovým nedožitým 85. narozeninám představí zejména jeho volnou tvorbu, židle – objekty, malby, kresby a skici, činnost designérskou (návrhy nábytku pro průmyslovou výrobu a interiérové realizace) pak připomene prostřednictvím dokumentačních materiálů.

Výstava bude přístupná v Městském muzeu na zámku v Bystřici pod Hostýnem od 1.7. do 1.10. 2017 denně kromě pondělí v době 9 – 12 hod. a 13 – 17 hod.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina