aktuality

Designéři IKEA se ve výzkumné stanici NASA učí navrhovat řešení pro malé byty

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IKEA Mars1mPosádka designérů IKEA nastoupila počátkem června na speciální misi. Jejím úkolem je výzkum prostorově úsporných řešení pro navrhování interiérů v malých bytech. Jejich práce probíhá na skutečné výzkumné stanici Mars.

Pětice designérů byla po tři dny uzavřena ve stanici o půdorysném průměru cca 10 m, zbudované v poušti ve státě Utah (USA).

„Připravil jsem jim program, který se od předpokládaného programu posádky na Marsu nijak neliší,“ uvedla vesmírná architektka NASA Constance Adamsová, která výzkumnou stanici navrhla a během mise měla pětici designérů IKEA na starosti. Poznamenala také, že kromě malých obytných prostor se astronauti musí naučit používat ekonomické sprchy, seznámit se s odolnými stavebními materiály a připravovat si vlastní jídlo. Protože každý kilogram hmoty přepravované na Mars přijde na 2 miliony dolarů, žádný kus obalu se nevyhazuje.

IKEA chce získané poznatky uplatnil při řešení interiérů malých městských bytů. Na společném projektu se podílí i Vysoká škola průmyslového designu ze švédského Lundu, která své absolventy posílá na výcvikové tábory NASA od roku 1999.

Zdroj: Quartz

IKEA Mars2

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina