aktuality

Českým manažerům nejvíc vadí rostoucí byrokracie a časté legislativní změny

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

ManazerRoku2016mO titul Manažera a Manažerky roku 2016 v letošním 24. ročníku soutěže MANAŽER ROKU bojuje 71 finalistů. Největší zastoupení ve finále mají manažeři působící v oblasti zpracovatelského průmyslu a zemědělství. Nábytkářský průmysl má ve finále dva zástupce.

Soutěž vyhlašují společně Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS) a Česká manažerská asociace (ČMA).

V letošním roce odpovídali finalisté na sedm anketních otázek týkajících se jejich manažerských úspěchů a vzorů, ale i definování bariér pro manažerskou práci a podnikání či zvyšování konkurenceschopnosti.

Rostoucí počet předpisů a narůstající požadavky státu, enormně časté změny legislativy a nedostatek pracovních sil jsou největšími bariérami práce manažerů a jejich podnikání. Více než pětina manažerů pak považuje za klíčovou bariéru nedostatek zaměstnanců, zejména technických profesí. Novým zjištěním je, že takřka pětina manažerů považuje za klíčovou také spolupráci firem s jinými podniky nebo vědecko-výzkumnými organizacemi a sdílení příkladů dobré praxe.

Mezi finalisty jsou letos dva zástupci nábytkářského průmyslu: Martin Beran, ekonomický ředitel a předseda představenstva družstva Dřevotvar Jablonné nad Orlicí a Martin Čudka, jednatel společnosti Wiesner-Hager Bohemia spol. s.r.o.

Kategorie udělované v rámci 24. ročníku soutěže MANAŽER ROKU:

  • Manažer odvětví
  • Vynikající manažer malé a střední firmy
  • Manažerský talent
  • O nejlepší studentskou esej
  • Cena „Za inovace pro udržitelný rozvoj“
  • TOP 10 nejlepších manažerů a manažerek
  • Manažer a Manažerka roku 2016

Slavnostní vyhlášení výsledků všech kategorií 24. ročníku soutěže MANAŽER ROKU proběhne ve čtvrtek 20. dubna 2017 v Paláci Žofín za přítomnosti více než 400 významných hostů. Slavnostní vyhlášení můžete sledovat i v živém přenosu na webových stránkách www.manazerroku.cz, kde najdete i další informace o soutěži i finalistech.

Foto: Tisková konference k soutěži MANAŽER ROKU 2016

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina