aktuality

Výberové podujatie dizajnu určené pre premiérové produkty

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

ZoyaGallery mNajintenzívnejším medzinárodným podujatím súčasného dizajnu na Slovensku je Bratislavský „týždeň“ dizajnu – Bratislava Design Week. Výberové podujatie všetkých kategórií dizajnu je určené pre premiéry nových produktov a projektov.

Dôležitým termínom pre dizajnérov je uzávierka prihlášok na toto podujatie. Prihlásiť sa môžu do piatku 7. apríla 2017 (do 23:55). Témou tohtoročného festivalu je „limit“, limit majú tvorcovia vnímať ako podstatný faktor pri vzniku dizajnérskeho objektu a celkovo pri tvorbe. Limit je hranicou, aj provokatívnym motorom tvorby.

Samotný festival Bratislava Design Week sa bude konať od 7. do 11. júna 2017 v Zoya Gallery (Ventúrska 1) a na ďalších miestach v okolitých uličkách Starého mesta (podľa záujmu dizajnérov). Vo výkladoch a predajniach budú presvedčivé dôkazy ich tvorby. Účastnícke poplatky sú uvedené TU.

Tradíciu zaviedli v Bratislave v roku 2009 ako Dizajnvíkend. V roku 2013 podujatie premenovali na Design Week. Príklad preberali z podobných projektov Vienna Design Week a Designblok v Prahe.

Foto: Zoya Gallery

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina