aktuality

Navrhni mobiliář pro české lesy!

Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

OdpocivadloVleseLesy ČR, s. p. se rozhodly ještě více podpořit studenty pracující se dřevem, a proto si z přihlášených návrhů do soutěže Stavby s vůní dřeva vyberou návrh pro nový mobiliář do českých lesů! Přihlas do 30. června 2017 návrh dřevěné lavičky nebo altánu a třeba už při příští procházce lesem budeš moct hrdě prohlásit: „Tak tahle lavička je můj nápad.”

Podmínky jsou následující: Návrh mobiliáře musí splňovat podmínky soutěže Stavby s vůní dřeva a použitý materiál musí být domácí dřevo (soupis použitého materiálu musí být součástí návrhu). Návrh (lavičky, lavice se stolem, altán; nebo všechno dohromady) by měl být jednoduchý, na montáž nenáročný, pokud možno trvanlivý (vandalům odolný) a přihlášený do kategorie Návrhy dřevěných konstrukcí. Přihlásit můžete buď samostatný prvek mobiliáře (viz níže), nebo jejich kombinaci.

Cílem Lesů ČR, s. p. je vybrat z přihlášených děl do soutěže Stavby s vůní dřeva nové vzory mobiliáře pro jeho reálnou montáž na celém území spravovaném Lesy ČR, s. p. Vítězné návrhy bude vybírat odborná komise (Nadace dřevo pro život + Lesy ČR, s. p.).

Stavby lesního mobiliáře, které Lesy ČR, s. p. poptávají:

1. Odpočinkový altánek – typizovaná dřevěná stavba pro umístění v nížinách.

2. Lavička – je základním prvkem typové řady určené k zlepšování rekreačního charakteru prostředí v lesích, které jsou ve správě Lesů ČR. Konstrukce lavičky je symbiózou tradiční konstrukce lesních lavic s perfektně opracovanou horní sedací částí. Je svým charakterem vhodná do příměstských lesů a nižších poloh.

3. Lavice se stolem – tvoří dohromady vyšší stupeň odpočinkového místa a vytváří tak kultivovanou formu relaxace. Celý komplet je pevně spojen a ukotven v zemi, aby nedošlo k jeho zcizení či přesunování. Je svým charakterem vhodný na vybraná místa do příměstských lesů a nižších poloh.

4. Lavice se stolem (zastřešená) – je nejvyšším stupněm typové řady odpočinkových staveb. Je zastřešená jednoduchou stříškou, chránící před sluncem a deštěm.

Více informací na www.drevoprozivot.cz/stavby-s-vuni-dreva nebo l.trandova@drevoprozivot.cz.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina