aktuality

Jihlavská firma KRONOSPAN OSB dostala pokutu za únik výparů z výroby

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

KRONOSPAN OSB mInspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě uložili pokutu 150 000 Kč jihlavské společnosti KRONOSPAN OSB, spol. s r.o. Firma znečišťovala ovzduší výpary z výroby lisovaných dřevěných konstrukčních desek.

„Provoz lisu v rozporu s platným integrovaným povolením jsme zjistili při kontrole na konci června 2016. Z poškozených světlíků na střeše výrobní haly unikaly do ovzduší výpary a prach z výroby. Firma měla tento nevyhovující stav okamžitě odstranit. To však neudělala a znečišťující látky nechala unikat poškozenými světlíky více než měsíc dál. Potvrdila to i naše další kontrola na začátku srpna 2016. Provozovatel se choval nezodpovědně a porušil své zákonné povinnosti. Za standardního provozu je odsávaný vzduch z výroby čištěn ve vodní pračce. Jeho vypouštění napřímo do ovzduší je nepřípustné,“ uvedl Jan Panský, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Havlíčkově Brodě.

Proti pokutě uložené inspektory ČIŽP se firma odvolala. Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a sankci potvrdilo.

Teprve po kontrole na začátku srpna 2016 firma provedla technická opatření, aby k dalšímu úniku znečištění nedocházelo.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina