aktuality

Za dobré výsledky plavba po Karibiku

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Plavba KaribikemO tom, že se vyplatí být loajální ke svému zaměstnavateli, mají v těchto dnech možnost se přesvědčit zaměstnanci amerického výrobce nábytku Bertch Cabinet Mfg. z města Waterloo v Iowě. Všech 800 jich jede na šéfovy náklady na zimní dovolenou na jih. Firma to uvedla na svém facebookovém profilu.

Prezident společnosti Gary Bertch oznámil před Vánocemi svým spolupracovníkům, že firma splnila své roční cíle a oni pojedou za odměnu na týdenní plavbu po Karibiku se zastávkou na ostrově Cozumel u pobřeží Mexika.

„Odjíždíme v neděli 8. ledna,“ řekl Gary Bertch. „Máme objednána čtyři charterová letadla, která nás dopraví přímo do Miami, kde zůstaneme v pěkném pětihvězdičkovém hotelu. V pondělí nás autobus odveze do přístavu, kde se nalodíme na loď.“ Budou pryč celý týden a do práce se vrátí další pondělí.

Firma, která začínala s výrobou nábytku před 40 lety v rodinné stodole v počtu čtyř lidí, organizuje pro své zaměstnance podobné zimní prázdniny od roku 1989. Od roku 2005 ale nedosahovala očekávaných výsledků, takže nebylo za co odměňovat. Výrazně se na tom podepsala hospodářská recese, která začala v roce 2008. Firma musela dramaticky snížit i počet zaměstnanců z původních 1000 na 600 v roce 2011. Až v roce 2016 se konečně dostali opět do černých čísel.

Gary Bertch před rokem vyzval své spolupracovníky ke splnění určitých cílů a za odměnu jim slíbil právě cestu po Karibiku. „Předpokládali jsme, že budeme mít letos lepší prodeje a potřebovali jsme naše zaměstnance poněkud více motivovat k dosažení některých cílů, zejména zákaznicky orientovaných a finančních,“ komentoval své rozhodnutí majitel firmy.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina