aktuality

Státní podnik Lesy ČR koupí Vaše lesy

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Les bukovyPro všechny vlastníky lesa, kterým záleží na stavu porostů, jež zdědili, získali v restitucích nebo o které se třeba jen nemohou starat, je určena nabídka Lesů ČR. Podnik má zájem o nákup lesních pozemků. Nabídněte je.

V roce 2013 spravovaly Lesy České republiky celkem 1,3 miliony hektarů státních lesů. V posledních čtyřech letech vydaly v rámci církevních restitucí 122 tisíc hektarů. Podnik chce tedy oslovit všechny majitele lesů v zemi, odkoupit od nich vhodné porosty a postupně tak opět navýšit výměru státních lesů. Cílem tohoto dlouhodobého procesu je sjednocení a zlepšení stavu lesů v zemi, zachování jejich půdoochranných, vodohospodářských a rekreačních funkcí a zvýšení ekologické stability krajiny.

Ideální lesy, které chce podnik odkoupit, mají výměru přesahující tři souvislé hektary nebo přímo navazují na státní lesy. Zájem je také o mladší porosty, a to v případě, kdy takové pozemky splní arondační kritéria. Jejich odkoupením se významně sjednotí majetkové držby, ucelí se hranice a scelí státní lesní pozemky.

Vlastníci lesních pozemků se mohou se svou nabídkou obrátit na místní lesní správy, nebo mohou rovnou využít e-mail: lesycr@lesycr.cz.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina