aktuality

V oblasti Podorlicka zviditelňují umělecké zpracovatele dřeva

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Stefan Hrudka mV Městském muzeu Králíky na Ústecko–Orlicku bude od dnešního dne až do 31. prosince 2016 probíhat výstava Řezbářství Štefana Hrudky.

Výstava je pořádána k 20. výročí založení živnosti uměleckého řezbáře Štefana Hrudky z Vlčkovic, který je širší veřejnosti známý, a to nejen v regionu východních Čech, jako aktivní účastník několika ročníků Svátků dřeva v Žamberku. Výstava bude zahájena dnes v podvečer v 17:00 hodin slavnostní vernisáží, na které vystoupí žáci ZUŠ Žamberk. Bude otevřena vždy od úterý do pátku (s výjimkou svátků) v časech 9:00 – 11:30 a 12:30 – 16:00 hodin. Bližší informace na www.muzeumkraliky.cz.

V nedalekém městyse Kunvald pak probíhá od včerejšího dne 17. 11. do neděle 20. 11. 2016 tradiční podzimní výstava Okouzlení dřevem intarzisty Jana Maříka z Dolní Dobrouče s výstavami Soustružené dřevo Ladislava Faltuse z Jablonného nad Orlicí a Soustružený betlém Zdeňka Velebného z Ústí nad Orlicí. Výstava probíhá v místní sokolovně a je přístupná od 10:00 do 17:00 hodin.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina