aktuality

Titul Živnostník roku 2016 Karlovarského kraje získal mistr houslař

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Zivnostnik2016 PRmŽivnostníkem roku 2016 Karlovarského kraje se stal Petr Rácz, který se zabývá výrobou hudebních nástrojů.

Záliba ke dřevu, pořádná dávka kreativity a manuální zručnost nasměrovala pana Petra Rácze na studijní obor Uměleckořemeslná stavba hudebních nástrojů. Studium bylo však pouze začátkem dlouhé cesty za splněným snem. Jak sám říká, nestačí být pouze zručným řezbářem, ale člověk musí být konstruktérem, lakýrníkem a také trochu muzikantem.

„Ze začátku to bylo samozřejmě těžké, ale nevzdával jsem to. Hledal jsem housle, za které bychom se nemuseli stydět ani v zahraničí,“ popisuje Petr Rácz. Vždy si šel za svým, a i když stát se mistrem v jeho oboru trvá léta, ve výrobě hudebnin patří mezi špičku. „V roce 2008 jsem byl přijat do Kruhu Umělců Houslařů. V roce 2011 jsem získal třetí místo v tónové zkoušce, následně v roce 2014 druhé a tentýž rok jsem byl v Moskvě v soutěži imitaci starých nástrojů třetí a čtvrtý,“ dodal vítězný živnostník.

„Originalita, zručnost a celková komplexnost podnikání pana Rácze je opravdu inspirativní. Velice zajímavé je také to, že dokáže reprezentovat mimo Českou republiku,“ okomentoval důvod volby porotce Miroslav Gažovič z České Spořitelny.

Zivnostnik2016 HMmŽivnostníkem roku 2016 Pardubického kraje se stala interiérová designérka Hana Matějková.

Její podnikání je věkově sice ještě v jesličkách, ale vášeň a láska ke své práci ji rozhodně nechybí. Věnuje se interiérovému designu, ale zajímá jí víc než jen barva tapet. Od návrhů dětských pokojíčků po realizaci kancelářských objektů a developerských projektů. To vše může svým zákazníkům nabídnout. „Nejvíc mě baví industriální styl a řešení malých prostor, kde záleží na každém centimetru. Interiérům a jejich zařizování se věnuji odmalička, svou první knihu o bytovém designu jsem dostala ve 13 letech a od té doby se neustále vzdělávám, čtu, absolvuji kurzy, jezdím na výstavy a školení,“ popisuje Hana Matějková. Návrhy vytváří jak pro komerční, tak pro rezidenční objekty. „Vše v duchu mého motta: Bydlete krásně, žijte ještě líp“. Věřím, že prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje naše duše,“ dodala vítězná živnostnice.

„Inspirace pro všechny, kteří chtějí začít podnikat a argument pro všechny, kteří tvrdí, že to smysl nemá,“ okomentovala důvod volby Eva Baková z České Spořitelny.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina