aktuality

Kika otevřela svou největší českou prodejnu v Čestlicích

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

KIKAZa účasti prvních stovek nakupujících, ale také majitele celé značky Kika Němce Bruna Steinhoffa, se v Čestlicích u Prahy otevřela zrekonstruovaná prodejna tohoto řetězce s nábytkem, aktuálně největší z osmi, které firma v Česku má. Kika chce v Česku do Vánoc spustit e-shop a v následujících letech otevřít další pobočky. Informaci zveřejnily Hospodářské noviny.

V tržbách firma loni v Česku a na Slovensku dosáhla zhruba tří miliard korun. To Kiku po řetězci IKEA řadí na druhé místo mezi prodejci nábytku v Česku.

„Máme naplánováno minimálně šest dalších prodejen v několika příštích letech. Logicky budeme chtít jít po krajských městech, kde dosud nejsme,“ citují HN ředitele českého a slovenského zastoupení Kiky Jakuba Střeštíka.

Zároveň chce Kika dál rozvíjet koncept kompaktnějších obchodů přímo v centrech měst. První takový funguje od loňska v obchodním domě Bílá labuť v centru Prahy. „Soustředíme se tam hlavně na bytové doplňky a vybavení pro domácnost. Je to i marketingový nástroj zviditelnění značky, díky němuž si i tady lidé mohou objednat zboží z větších prodejen,“ poznamenává Střeštík.

Dalším krokem, a to zejména směrem k mladším zákazníkům, má být připravovaný e-shop. Ten už funguje v Rakousku, bude na stejné platformě, ale velmi lokalizovaný. Spuštěn by měl být do Vánoc.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina