aktuality

Predstihová príprava na remeselnícke učebné odbory

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dual na ZSZákladná škola Jozefa Gregora Tajovského v Podlaviciach ide v ústrety žiakom a ich rodičom. Od nového školského roku 2016/17 zriadili nové technické učebne. Bude to neoceniteľná pomoc pre zamestnávateľov, aby si overili zručnosť detí.

Škola vytvorila komplex učební tak, aby sa žiaci v nich naučili pracovať s drevom, kovom, papierom, gumou. Môžu získať prvé praktické zručnosti s komunikačnými a informačnými technológiami. Zriaďovateľ školy – mesto Banská Bystrica tak ponúkne v rámci vyučovacieho procesu nadštandardný prístup k jednoduchému ručnému náradiu, k strojom a technickým aplikáciám pre prácu. Naučia sa to prenášať prostredníctvom počítačov do svojich prvých výrobkov.

Krajské mesto pod Urpínom takto reaguje na potreby budovania základných vzťahov medzi žiakmi a zamestnávateľmi. Spolupráca sa možno vyvinie do duálneho vzdelávania, vyvrcholí pokračovaním odborného vzdelávania na SOŠ.

Polyfunkčný priestor umožní škola využívať aj partnerským odborným školám a študentom Katedry techniky a technológií Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Realizácia projektu je vzorovým príkladom pre vytvorenie základu duálneho vzdelávania v regióne a vytvárania nových pracovných miest.

Ilustračné foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina