aktuality

IKEA dosáhla rekordních tržeb

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IKEA Rusko2Celkové tržby IKEA Group ve finančním roce 2016 (září 2015 – srpen 2016) dosáhly výše 34,2 miliardy eur. Meziročně tak vzrostly o 7,1 %, s úpravou zohledňující změny kurzů to představuje nárůst tržeb o 7,9 %. Tržby ve srovnatelných obchodních domech vzrostly o 4,8 %.

„IKEA Group právě završila další skvělý rok. V našich obchodních domech jsme přivítali 783 miliony návštěvníků. Zákazníkům chceme vždy poskytovat výrobky s dobrou kvalitou a inspiraci pro krásně zařízené bydlení. Téma loňského roku „Vše se točí kolem jídla“, které zahrnovalo kuchyně, vaření, stolování a oblast potravin, mělo u zákazníků velký úspěch,“ uvedl Peter Agnefjäll, prezident a CEO IKEA Group.

Jedním z nejrychleji rostoucích trhů v rámci IKEA Group je i nadále Čína, za ní následuje Austrálie, Kanada a Polsko. Německo si udržuje svou pozici největšího trhu, hned za ním je USA. V loňském roce Německo zaznamenalo opět rekordní růst. Pokračuje expanze na další trhy a výstavba nových obchodních domů. IKEA Group plánuje v tomto roce otevřít první obchodní domy v Indii a Srbsku.

Na cestě stát se světovou jedničkou v prodeji bytového zařízení různými kanály IKEA Group zvyšuje své zaměření na integraci fyzického i digitálního prodeje, s cílem umožnit zákazníkům nakupovat tak, jak to vyhovuje jejich potřebám. IKEA Group dále v uplynulém roce otevřela 19 výdejen zboží. Dalším krokem bude vybudovat flexibilní distribuční síť, která zajistí zákazníkům snadnou dostupnost zboží a pohodlné nákupy.

„Vidíme, že zájem o bytové zařízení v celém regionu Česká republika, Maďarsko a Slovensko stále roste. V České republice očekáváme skvělé hospodářské výsledky, odhadujeme nárůst tržeb o 9 % oproti loňskému roku. Zákazníci dávají přednost individuálnímu stylu a řešením ušitým na míru jejich životu a potřebám. Je pro ně stále víc důležitá trvalá udržitelnost a chtějí za vynaložené peníze získat vysokou kvalitu. V IKEA se neustále snažíme vyhovět jejich očekáváním, nabízíme jim široký sortiment kvalitních a dostupných výrobků vhodných pro každodenní bydlení. Sortiment neustále rozvíjíme a nabízíme také velký výběr sezónních a limitovaných kolekcí,“ uvedl Marek Feltl, generální ředitel IKEA pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko. Finanční výsledky pro Českou republiku zveřejní IKEA začátkem listopadu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina