aktuality

Také vám chybí kvalifikované pracovní síly?

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

MSP12Stížností na nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců v České republice dramaticky přibývá. Firmy musí stále častěji odmítat zakázky, neboť na nich nemá kdo pracovat. To ohrožuje hospodářský růst a atraktivitu Česka pro zahraniční investory.

Klíčem k zajištění a posílení mezinárodní konkurenceschopnosti je vzdělávací systém, který je schopen reagovat na potřeby firem a globální hospodářské soutěže. To platí především v dnešní rychlé době, kdy jsou stále důležitější také digitální kompetence.

Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) provádí bleskový průzkum na téma „Prakticky orientované odborné vzdělávání v České republice“. Jeho cílem je zjistit, jaká jsou aktuální očekávání zdejších průmyslových a obchodních firem.

Výsledky průzkumu se přímo promítnou do komunikace ČNOPK s veřejností a rozhovorů se zástupci příslušných ministerstev. Vyplněním dotazníku tak můžete i vy přispět k tomu, že se český vzdělávací systém změní tak, aby byl schopen reagovat na měnící se požadavky a potřeby trhu práce.

Průzkum je zcela anonymní. Pokud v dotazníku na sebe uvedete kontakt, budete zařazeni do slosování o 2 volné vstupenky na Vánoční Jour Fixe ČNOPK, který se bude konat 8. prosince 2016.

Na vyžádání dostanete kompletní vyhodnocení průzkumu.

Dotazník prosím vyplňte nejpozději do 12. září 2016.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina