aktuality

LINET míří na Blízký východ

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LINET zirafyNejvětší český výrobce nemocničních lůžek Linet založil v Dubaji dceřinou společnost, která bude mít na starosti celý region Blízkého východu, a navíc i Afriku. Pro novou nemocnici v Kataru právě nyní dodává několik set nemocničních lůžek. Informaci zveřejnily Hospodářské noviny.

Minulý rok podle uvedených informací prodal Linet v této oblasti zdravotnický materiál za 16,6 milionu eur, tedy zhruba 450 milionů Kč. Oblast Blízkého východu je pro firmu třetím největším exportním trhem, který se loni na 6 miliardách jejích celkových tržeb podílel osmi procenty.

Bez ohledu na klesající ceny ropy investují země na Blízkém východě čím dál víc peněz do zdravotní péče. Podle studie poradenské společnosti EY se výdaje na zdravotní péči v oblasti Blízkého východu a severní Afriky do roku 2020 zvýší na 144 miliard dolarů, tedy 3,5 bilionu Kč. Přibližně polovina z nich připadne na šestici nejbohatších ropných států v Perském zálivu. V příštích letech se také bude stavět nebo rozšiřovat řada nemocnic, což znamená potenciální objednávky tisíců lůžek. Ropné monarchie se také chystají zdravotní systémy stabilizovat zavedením povinného zdravotního pojištění.

Jak HN dále uvádí, nejnovější zakázkou Linetu na Blízkém východě je dodávka 400 nemocničních lůžek pro katarskou nemocniční skupinu Hamad v hodnotě 2,5 milionu eur. Katarská společnost koupila navíc i 5 dětských lůžek v podobě zvířat. Pro Linet jde vůbec o první prodej takových postelí, které firma vyvíjí už čtyři roky. Lůžka jsou určena pro dlouhodobě nemocné děti s leukemií nebo genetickými poruchami.

Linet už v arabských zemích působí několik let a jeho tržby tu postupně stoupají. Důležitou referenční zakázkou byla pro firmu dodávka lůžek pro úrazové centrum v dubajské nemocnici al-Rashid. Ta je nejmodernějším zdravotnickým zařízením na Blízkém východě.

Největšími odběrateli jsou nemocnice v Saúdské Arábii a Spojených arabských emirátech. Za nimi následuje Jižní Afrika.

Foto: LINET

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina