aktuality

Veletrh FOR ARCH představí „inteligentní dům“

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Chytry dumLetošní ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční ve dnech 20. až 24. září v areálu PVA EXPO PRAHA, si jako jedno z aktuálních témat vybral i takzvaný „chytrý dům“.

Fenoménu „chytrý dům“ nebo také „inteligentní dům“, který dokáže svou konstrukcí a použitými technologiemi zajistit obyvatelům maximálně komfortní a energeticky efektivní prostředí, bude v letošním konceptu různých denních témat věnován pátek 23. září.

Pro realizaci chytrého domu je velmi důležitý správně zpracovaný projekt. Jeho srdcem je centrální systém pomáhající prostřednictvím modulární infrastruktury a jednotlivých aktivních prvků automatizovat provoz celé domácnosti. Jeho ovládání je velmi intuitivní a dá se jím řídit například klimatizace, stínění, ohřev teplé vody, zavlažování, komunikace, distribuce TV a video signálu, rádia a hudby, telefonů i internetu. Důležitým faktorem je optimální a efektivní ovládání tepelné techniky a větrání, díky čemuž dosahuje velkých úspor energie. Samozřejmostí je pak napojení veškerého osvětlení na centrální systém, takže zcela přirozeně reaguje na vaše činnosti. Chytrý dům se také stará o bezpečnost domácnosti a poskytuje vám kdykoliv a kdekoliv přehled o jejím aktuálním stavu včetně alarmu, požárních čidel a kamerového systému. Systém také dokáže simulovat bydlení v nepřítomnosti naprogramovaným rozsvěcováním světel.

Firmám, jež se tomuto oboru věnují, bude v hale číslo 4 vyhrazená speciální sekce ELEKTRO.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina