aktuality

Veletrh FOR ARCH představí „inteligentní dům“

Ostermann
Ostermann
Ostermann
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Chytry dumLetošní ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční ve dnech 20. až 24. září v areálu PVA EXPO PRAHA, si jako jedno z aktuálních témat vybral i takzvaný „chytrý dům“.

Fenoménu „chytrý dům“ nebo také „inteligentní dům“, který dokáže svou konstrukcí a použitými technologiemi zajistit obyvatelům maximálně komfortní a energeticky efektivní prostředí, bude v letošním konceptu různých denních témat věnován pátek 23. září.

Pro realizaci chytrého domu je velmi důležitý správně zpracovaný projekt. Jeho srdcem je centrální systém pomáhající prostřednictvím modulární infrastruktury a jednotlivých aktivních prvků automatizovat provoz celé domácnosti. Jeho ovládání je velmi intuitivní a dá se jím řídit například klimatizace, stínění, ohřev teplé vody, zavlažování, komunikace, distribuce TV a video signálu, rádia a hudby, telefonů i internetu. Důležitým faktorem je optimální a efektivní ovládání tepelné techniky a větrání, díky čemuž dosahuje velkých úspor energie. Samozřejmostí je pak napojení veškerého osvětlení na centrální systém, takže zcela přirozeně reaguje na vaše činnosti. Chytrý dům se také stará o bezpečnost domácnosti a poskytuje vám kdykoliv a kdekoliv přehled o jejím aktuálním stavu včetně alarmu, požárních čidel a kamerového systému. Systém také dokáže simulovat bydlení v nepřítomnosti naprogramovaným rozsvěcováním světel.

Firmám, jež se tomuto oboru věnují, bude v hale číslo 4 vyhrazená speciální sekce ELEKTRO.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina