aktuality

IKEA plánuje zvýšení nákupu dřeva z Ruska

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IKEA RuskoŠvédská IKEA plánuje zvýšit objem nákupů dřeva z Ruska o 10 – 15 % ročně. Uvedla to agentura TASS s odvoláním na ruské tiskové středisko firmy.

Jedním z cílů IKEA je zabezpečit dodávky dřeva s cílem zajistit maximální využití svých kapacit a uspokojit rostoucí poptávku v zemích, kde IKEA působí.

Jak poznamenal TASS, rostoucí objem nákupů ruského dřeva je nutný pro optimalizaci domácích i mezinárodních dodavatelských řetězců společnosti a pro zvýšení efektivity využití suroviny.

Dřevěný nábytek IKEA je většinou vyráběn z borovice (53 %) a břízy (16,5 %). V současné době jsou klíčoví dodavatelé IKEA Polsko (asi 25 % veškeré suroviny nakupované IKEA) a Rusko, jehož podíl na celkových dodávkách suroviny činí až 7 % – cca 11 125 000 m3, z toho 850 000 m3 představuje kulatina, prkna, hoblované desky a laminované panely.

Převážná část ruských surovin je dodávána do ruské a čínské obchodní sítě IKEA. V Rusku IKEA většinou nakupuje ze západních oblastí a ze Sibiře (Omsk, Tomsk, Irkutské regiony, Altajský kraj).

Zástupci společnosti zdůraznili, že požadavky na ruskou kulatinu a její soulad s ekologickými normami jsou každým rokem přísnější. Například od 1. září 2016 by všechny suroviny dodávané do IKEA měly být certifikovány FSC.

Zdroj: www.fordaq.com

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina