aktuality

Vysokoškolské diplomy nie sú obmedzené vekom

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

U3V TUZVOmObľúbenou formou vzdelávania seniorov sú Univerzity tretieho veku. Pri Technickej univerzite vo Zvolene už ukončilo štúdium tisíc absolventov.

Diplom s poradovým číslom 1000 prevzala Mária Kotálová. Tohto roku promovalo 140 seniorov v 17 študijných odboroch v rámci Drevárskej fakulty, Lesníckej fakulty, Fakulty ekológie a environmentalistiky, Fakulty environmentálnej a výrobnej  techniky. Diplomy im odovzdal prorektor TU pre pedagogickú prácu RNDr. Andrej Jankech, PhD.

Najstaršou študentkou v uplynulom akademickom roku na zvolenskej TU v rámci Univerzity tretieho veku bola 90-ročná Katarína Kovácsová. Bývalá učiteľka stále túži po rozširovaní obzoru vedomostí. Najskôr získala diplom v odbore filozofia. Pokračovala na Technickej univerzite Zvolen, kde sa venovala dejinám nábytku a dizajnu. A opäť sa vrátila k štúdiu angličtiny.

Zvolenská Univerzita tretieho veku má neustále dostatok záujemcov o vzdelávanie. Svoju činnosť rozšírila aj v Detve. Umožňuje vzdelávanie pre skupinu 14 seniorov Denného centra Stará Detva. Okrem počítačového programu absolvujú aj štúdium angličtiny, finančnú gramotnosť, aj cvičenia pamäti. Program financujú z medzinárodného projektu Erasmus+.

Foto: Tisíca absolventka Univerzity tretieho veku, organizovanej TU Zvolen, Mária Kotálová.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina